Олександр Каніболоцький із Полтавщини здолав 500 кілометрів на велосипеді та зібрав гроші для ЗСУ

. Фото: Суспільне Полтава

Близько 8 тисяч гривень для українських військових зібрав Олександр Каніболоцький із Полтавщини. Він здійснив п’ятиденну велопоїздку і подолав шлях від селища Опішня, де мешкає, до міста Батурин на Чернігівщині. Про свою подорож розповідав на сторінці у Facebook і закликав надсилати внески для військових на його банківську картку.

63-річний Олександр Каніболоцький повернувся додому після п’ятиденної поїздки. Житель Опішні здолав 500 кілометрів на велосипеді "Україна".

"Виїхав я у четвер десь о 5-й ранку і повернувся у понеділок у 15-й годині. Велосипед 1980-х років. Запчастини з іншого велосипеда. Колеса – це 1970-ті роки, теж був велосипед у нас, я переставив сюди, він такий, міцніший. Оце таке підфарбовую, в дорогу ось мені ліхтарик син подарував", — каже житель Опішні Олександр Каніболоцький.
Олександр Каніболоцький із Полтавщини здолав 500 кілометрів на велосипеді. Фото надані О. Каніболоцьким

Живе чоловік у селищі Опішня на Полтавщині. Звідси велосипедом здолав шлях до міста Батурин на Чернігівщині. Їхав через Зіньків, Гадяч, а ще через населені пункти Сумщини – Липову Долину, Ромни та Конотоп.

"Ідея в мене виникла після того, як почалася повномасштабна війна, кудись себе задіяти. А потім вирішив, думаю, спробую сам, що в мене вийде. Самому зібрати кошти і особисто комусь передати на Збройні сили. Дорогою був дощ, періодично почав мочити, коліна мокрі, потім вставав, ховався від дощу, потім оці сильні вітри, які дули", — говорить житель Опішні Олександр Каніболоцький.
Олександр Каніболоцький із Полтавщини здолав 500 кілометрів на велосипеді та зібрав гроші для ЗСУ. Фото надані О. Каніболоцьким

Для збору грошей на своїй сторінці у соцмережі розповідав про поїздку та опублікував номер банківської картки. Нині, каже, йому надіслали близько 8 тисяч гривень внесків.

"Коли в мене виникла ідея на такий велопробіг, я викинув (публікацію – ред.) в Інтернет, і почали люди обговорювати. Одні підтримували, інші говорили, що дуже тяжко і роки. Інші говорили, що велосипед не витримає, він десь за Гадячем розсиплеться. Я послухав, почитав це все діло, а в голові своє – тільки їхати. Велосипед я знаю, що це надійний, мій надійний і вірний друг", — каже житель Опішні Олександр Каніболоцький.
Велосипед Олександра Каніболоцького. Фото надані О. Каніболоцьким

Із собою в дорогу брав мінімум речей та продуктів. Рідні, каже, від поїздки спочатку теж відмовляли.

"Дуже вони боялися: дорога, один, якби ще одна людина була, а так. Дуже мама переживала, 86-й рік (їй – ред.). Але я їй казав: «Ми уп’ятьох, іще п’ять людей іде». І ото вона дзвонить: «Ви усі разом?». «Разом, – кажу, – разом». Потім, як приїхали, кажу: «Я ж був один». А вона: «Ти так схуд». Кажу: «І ті п’ятеро схудли теж»", — говорить житель Опішні Олександр Каніболоцький.

Збір грошей на картку для військових Олександр Каніболоцький планує продовжувати ще близько тижня.