Заняття з української мови організували для полтавців та внутрішньо переміщених осіб у Полтаві. Курс безплатний, повідомила Суспільному організаторка Анна Дем’яненко. За її словами, учасники зможуть подолати мовний бар’єр та спілкуватися українською між собою.
Більше десятка людей зібралися на курс з української мови. Він розпочався у Полтаві 5 серпня. Відвідала його харків’янка Діана Макаренко.
"У житті, у родині спілкуюся російською мовою, хоча в дитинстві заговорила я саме українською. Мої батьки працювали у військовому містечку, і коли ми приїхали, і мені було 2 рочки, діти, що разом зі мною гуляли на дитячому майданчику, почали сміятися з того, що я розмовляю українською. Тому що такий наратив був, що це – сільська мова. І батьки мене перевчили", — говорить харків'янка Діана Макаренко.
Заняття – для внутрішньо переміщених осіб та жителів Полтавщини.
"Я 30 років вже в Полтаві живу. Я вільно розумію українську мову, повністю, і намагаюся розмовляти українською. Але хотілося б вільно володіти. Так само, як розуміти, так само і розмовляти. Саме через це і прийшов, і буду й надалі брати участь", — каже полтавець Фізулі Ганбаров.
Вдосконалюють українську протягом півтори години. За цей час виконують усні вправи.
"Далі будемо продовжувати за рахунок комунікативної методики. Тобто, перш за все, ми спілкуємося: розмірковуємо над різними цитатами, ми описуємо свої приємні враження від вихідних, свої побажання, будь-що для розвитку спілкування", — розповідає викладач української мови Герман Горяйнов.
Заняття – безплатні. Їх організовує громадська організація "Інша жінка".
"Курс – він не буде проходити стосовно поглибленого вивчення української мови. Це стосовно подолання мовного бар’єру. Перукар, сусідка, однокласниця – це те спілкування щоденне, яке було в кожного з нас. У харків’ян у більшому ступені воно зруйнувалося, у нас – в меншому ступені. Тобто всі ці наші проєкти не тільки навчальні, вони – підтримуючі. Тобто ми хочемо, щоби люди спілкувались між собою, налагоджували нові контакти і також навчалися", — говорить організаторка Анна Дем'яненко.
За словами Анни Дем’яненко, курс розрахований на щонайменше сім занять.
Читайте також:
"Такі знання рятують життя": жителів Полтавщини навчають стрілецькій справі