У Полтаві організували безплатні уроки української мови. Відвідувати їх можуть усі охочі – містяни й переселенці. Про це Суспільному розповіла організаторка Надія Коновалова. Заняття влаштовують двічі на тиждень.
Полтавка Анастасія Ярош проводить урок української мови. Розповідає, зокрема, про правильну вимову та написання слів.
Уроки рідної мови у Полтаві організували для переселенців та всіх, хто бажає вивчати українську. Людмила Гарахно на заняття прийшла із дітьми.
"Щоб трішки удосконалити своє спілкування, тому що в сім’ї ми більш російськомовні – і чоловік, і я. Полтавський суржик також присутній, але більше російською мовою (спілкуємося – ред.). Подобається у першу чергу те, що всі нововведення в українській мові нам розповідають", - каже полтавка Людмила Гарахно.
"Ми не вивчаємо мову сухо, це не шкільна програма, не університетський курс. Я намагаюся обрати найсучасніші тенденції української мови, це і зміни в правописі. Я намагаюсь долучати усну народну творчість, літературу, зробити, щоб це було не банальне вивчення мови. Це якісь цікаві нюанси, те, в чому ми часто допускаємося помилок", - говорить викладачка української мови Анастасія Ярош.
На заняття прийшла і лікарка з Харкова Еліна Замурієва. У Полтаві жінка з родиною проживає з березня, у повсякденному житті спілкується російською.
"У пацієнта ми питали: «Якою мовою ви бажаєте спілкуватися?» І пацієнт уже сам визначав, якою мовою він буде із нами спілкуватися. Складнувато тому, що міркуєш російською мовою, а це все зібрати докупи. Розповісти українською складнувато. Але я думаю, що з цим ми впораємося", - каже харків’янка Еліна Замурієва.
Заняття з української мови влаштовують безплатно. Організували їх в одному з торговельно-розважальних центрів міста.
"Коли шукала викладача, я сказала, що мені правила не треба розказувати, нам потрібна розмовна мова наших і полтавців, і тих переселенців, які сьогодні в Полтаві. Уже виросло покоління незалежної України, тому я думаю, що кожна людина сьогодні, яка є на землі українській, вона повинна розмовляти тільки українською мовою", - каже організаторка занять з української мови в Полтаві Надія Коновалова.
"Я вчився у російськомовній школі, російськомовному інституті. Моя уся сім’я говорила російською мовою, але я живу в Україні і я хочу розмовляти нашою українською мовою. Але мені дуже складно. Я прийшов на ці курси, щоб навчитися розмовляти. Мені не вистачало таких от курсів", - говорить полтавець Костянтин Васильєв.
Уроки української мови влаштовують двічі на тиждень.