У Полтаві археологи знайшли речі шведських кіннотників: як їх досліджуватимуть

. Фото: Суспільне Полтава

Свинцеві кулі, підкови та частина люльки для паління тютюну. Ці речі, яким понад три століття, знайшли археологи у Полтаві. Знахідки передали до державного історико-культурного заповідника "Поле Полтавської битви", розповів Суспільному співробітник археологічної експедиції Юрій Пуголовок. За його словами, речі, ймовірно, належали шведським кіннотникам.

Археологи у Полтаві знайшли артефакти, яким понад три сотні років. Їх виявили під час дослідження території меж сучасних мікрорайонів обласного центру – Половки та Юрівка. Нині знахідки передали до історико-культурного заповідника "Поле Полтавської битви".

"Ми знайшли кілька куль свинцевих того часу. Це, здається, від рушниці, оскільки вона більша і менша від пістоля. Кремінь від рушниці.Частина кінської підкови, ціла підківка від чобота. І монетка трапилась нам - копійка царя Петра. І приємний бонус – це чашечка люльки для паління тютюну", – говорить співробітник Полтавської археологічної експедиції Юрій Пуголовок.

Речі шведських кіннотників. Фото: Суспільне Полтава

Речі, ймовірно, належали шведським кіннотникам. Бо за історичними та картографічними джерелами, на цьому місці 1709-го року розміщувався табір шведських військових формувань. Вони брали участь у Полтавській битві, каже науковий співробітник державного історико-культурного заповідника "Поле Полтавської битви" Сергій Макаренко.

Археологи знайшли речі шведських кіннотників. Фото: Суспільне Полтава

"Ось довга лінія отут показана – 14 полків стоять шведських. Ця лінія тяглася на кілька кілометрів. Саме в цьому місці, на цьому полі, де були знайдені ці речі, стояла кіннота генерал-майора Карла Густава Кройцашведський барон, генерал від кавалерії, один з найдосвідченіших командирів шведської кінноти, брав участь у 16 битвах. На карті шведського генштабу разом з кіннотою тут показані і українські козаки, можливо, вони там і були", – розповідає Сергій Макаренко.

Речі, які знайшли археологи у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Поки ж знахідки в історико-культурному заповіднику будуть обліковувати.

"Спочатку – це атрибутація їхня, потім відбудеться засідання фондово-закупівельної комісії, яка й буде вирішувати: до якої групи зберігання вони будуть занесені", – каже зберігачка фондів заповідника "Поле Полтавської битви" Віта Гармаш.

За словами Наталії Білан, після дослідження артефакти ввійдуть до колекції музею.

Читайте також: