Перейти до основного змісту

Експерти передали на затвердження список вулиць, які треба перейменувати у Полтавській громаді

Уточнено
. Суспільне Полтава

Для понад 500 вулиць у Полтавській громаді мають змінити назву. Відповідний список експертна група передала на засіданні комісії з питань перейменування елементів міського середовища. Після затвердження переліку вулиць топонімічною групою, його має ухвалити голова громади. Про це Суспільному розповів заступник голови експертної групи Леонід Булава.

Одна із вулиць у Полтаві названа на честь російського письменника Олександра Пушкіна. Її та ще 508 у громаді планують перейменувати.

"Якщо чесно, я не знаю. Пушкін нам нічого не зробив поганого, то нехай буде вулиця Пушкіна, як і в Харкові", - говорить харків'янка Ольга.

Вулиці Халтуріна та Уютна, одні з багатьох, які можуть перейменувати. Суспільне Полтава

"Питання стоїть щодо збереження української ідентичності, ідентичності всіх нас, громадян України. І зрозуміло, що залишилось дуже багато, того що принесено, і принесено насильницьким шляхом. І його якщо робити, то треба відрізати і займатися своїми далі справами", - каже полтавець Георгій Скляр.

Список із переліком вулиць, де потрібно змінити назву, експертна група передала комісії з питань перейменування елементів міського середовища. Перелік має затвердити топонімічна група та голова громади. Зокрема, перейменують вулиці, які названі на честь російський чи радянських діячів культури, військових чи пов’язані з історичними подіями.

"На мій погляд, топонімічний склад Полтави нічим не відрізняється від топонімічного складу у Волгограді чи в Рязані (міста у Росії – ред.). Там ви теж зустріните вулицю Зої Космодем'янської, вулицю Ярмака, вулицю Героїв Сталінграда, вулицю Халтурініна ви там неодмінно побачите. Але ж ми живемо в Україні. І наша топоніміка має увіковічувати борців за незалежність України", - каже представник Українського інституту нацпам’яті на Полтавщині Олег Пустовгар.

Засідання комісії з питань перейменування. Полтавська міська рада

Також змінять назви вулиць, які мають русизми або потребують персоналізації людини. Жителі громади та переселенці зможуть долучитися до обговорення нових назв або запропонувати власну. Зробити це онлайн пропонують представники офісу Ради Європи в Україні.

"Для Полтави ми рекомендували б використовувати вже відомий для всіх полтавців ресурс - e-dem.ua. Там вже полтавці голосували за проєкти «Бюджету участі». Там є верифікація, тим самим ми приберемо елемент накручування голосів або непрозорості голосування. З іншої сторони, це дає нам можливість долучити ВПО (внутрішньо переміщених осіб – ред.), які зареєстровані, бо форма це дозволяє", - говорить національна експертка проєкту Офісу Ради Європи в Україні Ольга Гвоздік.

Вулицю Пушкіна також планують перейменувати. Суспільне Полтава

До переліку вулиць та провулків, назви яких підлягають зміні, потрапити і ті, що мають орфографічні помилки. Їх виправлять автоматично без обговорення.

Після перейменування жителям не потрібно змінювати документи.

"Коли потрібно буде вчиняти якісь юридичні дії з майном, наприклад, його продавати, то потрібно буде під час реєстрації цієї угоди, нотаріус буде встановлювати ці факти, треба буде взяти документи, що вулиці перейменувались. Вони будуть у загальному доступі. І нотаріус на нового власника буде оформлювати за новою адресою", - каже юрист Тарас Захаров.

Усього у Полтавській громаді близько 2100 вулиць. Чверть із них мають перейменувати.

Читайте також:

Дерусифікація вулиць на Полтавщині: де вже запланували

Дерусифікація Полтави: чи будуть у місті перейменовувати вулиці та демонтувати пам’ятники

Топ дня

Вибір редакції