На Кременчуцькому водосховищі чоловіки наловили риби на майже 2,4 мільйона гривень

. фото: Полтавський рибоохоронний патруль

На території Кременчуцького водосховища знайшли рибалок, які виловили понад 130 кілограмів риби. Про це Суспільному розповіли головні держінспектори Полтавського рибоохоронного патруля Андрій Гученко та Анатолій Малько.

7 червня в акваторії Сулинської затоки Кременчуцького водосховища виявили чоловіка, який ловив рибу сітками з надувного човна. Це сталося у селі Жовнине Золотоніського району Черкаської області, розповів Андрій Гученко. Чоловік незаконно наловив 52 кілограми риби:

  • 134 лящів;
  • 18 карасів;
  • три судака.

"Згідно такс, які на даний час діють на території природно-заповідного фонду, збитки, нанесені державі, склали 1 мільйон 325 тисяч 104 гривні", – говорить головний держінспектор Полтавського рибоохоронного патруля Андрій Гученко.

На рибалку склали протокол про адмінправопорушення за частиною четвертою статті "Порушення правил використання об'єктів тваринного світу". Крім того, розпочали кримінальне провадження за частиною першою статті "Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом". Санкція – від штрафу до трьох років обмеження волі.

Виловлену рибу передали для харчування військовослужбовців.

Риба, яку виявили в акваторії Сулинської затоки. фото: Полтавський рибоохоронний патруль

За словами головного держінспектора Полтавськго рибоохоронного патруля Анатолія Малька, цього ж дня поблизу села Шушвалівка Градизької громади на Кременчуцькому водосховищі знайшли мотоцикл, у якому були сітки з рибою. Поряд лежав гумовий човен. На березі перебувало троє людей.

Загалом виявили 85 кілограмів риби:

  • 147 карасів;
  • 96 лящів;
  • один судак.

Сума збитків – 1 мільйон 58 тисяч 519 гривень. Рибу, сітки, човен та мотоцикл вилучили.

На рибалку склали протокол про адміністративне правопорушення за частиною четвертою статті "Порушення правил використання об'єктів тваринного світу".

Що відомо:

  • На Полтавщині триває нерестова заборона на вилов риби. У цей період забороняється використання човнів у визначених місцях, промислове рибальство, здійснення підводного полювання тощо.
  • Від 10 травня на водоймах Полтавщини скасували заборону на любительську риболовлю. Вилов дозволяють вудкою з берега у населених пунктах, але поза межами місць нерестовищ.