100 днів повномасштабної війни: що сталося на Полтавщині

Доповнено
. Фото: Полтавська обласна військова адміністрація/Кременчуцька ТЕЦ після ракетних обстрілів

Від 24 лютого по території Полтавщини випустили 44 ракети. Про це під час відеоконференції 3 червня повідомив начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

За час повномасштабної війни були обстріли у Миргороді, Кременчуці, Полтаві, Карлівці, а ще в Лубенській та Терешківській громадах.

Із 44 ракет, які росіяни випустили по населених пунктах Полтавщини, п’ять збили українські військові. Решта поцілили, зокрема, по військовому об’єкту та критичній інфраструктурі. Це, наприклад, теплоелектроцентраль та нафтопереробний завод у Кременчуці. По останньому 24 квітня було випущено 9 російських ракет.

Через обстріли завдано збитків на 242 мільярди гривень, розповів Дмитро Лунін. За його словами, про повітряні тривоги у регіоні оголошували 350 разів.

"Крім цього, 100 тисяч було евакуйовано із Сумщини, понад 1,5 мільйони жителів Харківщини прослідували через Полтавщину. Так, наприклад, 24 лютого через нашу область проїхало 1 мільйон 400 тисяч зі всієї країни, які їхали зі сходу на захід"

За даними Дмитра Луніна, найбільша кількість людей, які залишалися на ночівлю за добу на Полтавщині, — це 350 тисяч.

Що відомо:

  • Перший обстріл на Полтавщині російська армія здійснила 24 лютого, на початку повномасштабного вторгнення. Тоді поцілили по об’єкту у Миргороді.
  • До Полтавщини переселенці із областей, де тривають активні бойові дії, приїжджають самостійно, а також автобусами через гуманітарні коридори.
  • Перший "зелений коридор" із Сумської у Полтавську область діяв 8 березня. Тоді автобусами евакуювали 5 тисяч людей. Це, зокрема, іноземні студенти, діти, жінки та люди старшого віку.

Читайте також: