На Полтавщині російських військових засудили до 11,5 року ув'язнення. Їх визнали винними в обстрілах Харківщини

Важливо
. фото: Суспільне Полтава

У Котелевському райсуді на Полтавщині 31 травня оголосили вирок російським військовим Олександрові Бобикіну та Олександрові Іванову. Їм призначили по 11 років 6 місяців позбавлення волі. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного, яка перебуває на засіданні.

Такий вирок обвинуваченим призначив суддя Котелевського райсуду Євген Болибок.

Олександра Бобикіна та Олександра Іванова обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Обидва свою вину визнали.

Засідання суду. фото: Суспільне Полтава

Прокуратура просила призначити обвинуваченим покарання у вигляді 12 років позбавлення волі. Їхні захисники клопотали зменшити термін.

Прокурори на засіданні суду. фото: Суспільне Полтава

Читайте також: Довічне ув’язнення: суд виніс вирок російському військовому Вадиму Шишимаріну

Що відомо

  • Російські військовослужбовці Олександр Іванов та Олександр Бобикін переховувалися у Харківській області після того, як колону їхньої техніки розбили Збройні сили України. Обидва здалися українській армії. Бобикін – солдат, водій бойової машини "Град", Іванов – єфрейтор, навідник "Града".
  • За даними слідства, 24 лютого 2022 року з території російської Бєлгородської області Бобикін та Іванов здійснювали артобстріл Харківщини — снаряди влучили у житлові будинки в селищі Козача Лопань та у ветеринарний ліцей поблизу Дергачів. Далі російські військові перетнули державний кордон України та продовжили обстріли Харківщини. Після розгрому колони українські військові взяли Бобикіна та Іванова у полон.
  • Їх обвинувачують в скоєнні злочину за частиною першою статті «Порушення законів та звичаїв війни» Кримінального кодексу України. За це передбачено до 12 років позбавлення волі.
  • Справу передали до суду на початку травня 2022-го року. За даними слідства, обвинувачені обстрілювали селище Козача Лопань та місто Дергачі на Харківщині. Тоді зруйнували житлові будинки та інфраструктуру.
  • Підготовче засідання у справі відбулося 17 травня у режимі відеоконференції. Тоді обвинуваченим продовжили термін тримання під вартою на 60 діб без права внесенення застави – до 15 липня 2022-го року. Цей час вони проведуть у Полтавській установі виконання покарань №23.
  • Перше засідання по суті відбулося 19 травня у Котелевському районному суді.
  • 26 травня відбулися судові дебати, підсудним надали останнє слово.
  • Обоє обвинувачених визнали свою провину.
Вторгнення Росії. Усі останні новини.