"Ракети летіли дуже низько": подробиці обстрілу у Кременчуці

Ексклюзивно
. Суспільне Полтава

Ракетний обстріл, який стався 24 квітня у Кременчуці, – найбільший на Полтавщині від початку війни. Так про удар повідомив начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін у своєму Telegram-каналі. Семеро поранених відвезли до міської лікарні, а ще одна людина загинула. Це працівник теплоелектроцентралі, повідомив Суспільному начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік.

Будинок жителя Кременчука Василя Андрійовича – приблизно за три кілометри від місць, куди 24 квітня поцілили російські ракети. У квартирах, каже, дрижали шибки.

"Почули звук, вийшли, отут люди зібралися. Зрозуміли, що бомбардування. Побачили. Там у нас завод, НПЗ (нафтопереробний завод – ред.). І там було бомбардування", – говорить житель Кременчука Василь Сидоренко.

Василь Сидоренко біля свого будинку, який розміщений неподалік від місць обстрілу. Суспільне Полтава

"Я нічого не чула зовсім. Ті рідні, які були на вулиці, з собакою гуляли, вони чули. Бачили, ці ракети летіли дуже низько. Вони (рідні – ред.) дуже злякалися, зовсім цілу ніч не могли заснуть", –розповідає жителька Кременчука Людмила Івченко.

Ракетні удари у Кременчуці російська армія завдала увечері 24 квітня. Із міркувань безпеки знімати територію, яка була обстріляна, Суспільному не дозволили. Як повідомив начальник районної військової адміністрації Олег Лєднік, дев’ять ракет поцілили у два об’єкти критичної інфраструктури.

"А саме – по нафтопереробному заводі та Кременчуцькій ТЕЦ. Унаслідок ракетного обстрілу одна людина загинула, сім людей отримали різні ступені поранення. В житловий сектор жодна з ракет не влучила", – розповідає Олег Лєднік.

Відділення лікарні у Кременчуці, куди госпіталізували поранених. Суспільне Полтава

Поранених госпіталізували до місцевої лікарні, одна людина в реанімації. Задля безпеки ім’я хірурга попросили не називати.

"Пацієнти були доставлені каретами швидкої допомоги з 21:30 до 01:30. Тобто з 24 до 25 числа (квітня – ред.). Надана була медична допомога в повній мірі. На даний момент перебуває (в лікарні – ред.) чотири пацієнти, але доставлено їх було сім. Три – амбулаторних пацієнти. Множинні різані рани нижніх кінцівок, верхніх кінцівок, тулуба, обличчя", – каже хірург.

Через обстріл теплоелектроцентралі у більшості кременчуцьких будинків зникла гаряча вода, повідомляв начальник ОВА Дмитро Лунін.

Читайте також: