Перейти до основного змісту

У Полтаві вдруге не відбувся суд у справі заступника начальника управління ЖКГ Попенка: чому

Олександр Попенко. Суспільне Полтава

У Шевченківському районному суді Полтави 19 травня вдруге не відбулося підготовче засідання у справі заступника начальника міського управління житлово-комунального господарства Олександра Попенка. Його підозрюють у неналежному виконанні службових обов’язків, які спричинили збитки для громади на понад 43 мільйони гривень.

Засідання було призначене на 14:00 19 травня. До суду з’явилися сторони, однак його зняли з розгляду, сказав Суспільному адвокат Олександра Попенка В'ячеслав Делія.

Це через те, що суддя у цій справі Яніна Горбунова у цей час була задіяна в колегії суддів в іншому провадженні.

Підготовче засідання у цій справі було призначене на 29 квітня, однак і тоді воно не відбулося. Справу відклали і призначили на 19 травня.

Як встановили слідчі, у вересні 2022 року заступник начальника управління житлово-комунального господарства Полтавської міськради та харківське товариство уклали договір про закупівлю робіт. Зокрема, щодо послуг із прибирання вулиць та інших територій Полтавської громади. Також у договорі було вказано постачання трьох тисяч тонн хлористого натрію (солі з антизлежувачем).

Проте директор харківського товариства підробив акти виконаних робіт та прийому-передачі й не поставив товар до управління ЖКГ. Однак отримав домовлені 43 мільйони гривень.

Посадовець управління ЖКГ не перевірив наявність солі та наданих послуг та підписав акт приймання виконаних робіт та інші документи, на підставі яких товариству заплатили понад 43 мільйони гривень.

Йому інкримінують частину 2 статті 367 Кримінального кодексу України – "Службова недбалість, яка спричина тяжкі наслідки". Санкція — позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати посаду.

У січні 2024 року директору харківського товариства також повідомили про підозру за частиною 5 статті 191 та частиною 1 статті 366. Це — "Розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій в особливо великих розмірах та видача завідомо неправдивих офіційних документів". Санкції статті – позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років та з конфіскацією майна.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції