Перейти до основного змісту

У Полтаві ветерани війни, волонтери та майстри переобладнують звичайні автівки на кейсеваки. За рік роботи вдалось переробити 40 машин. Фінансування проєкту здійснюється за підтримки бізнесменів і волонтерів, які відкривають збори.

Про це Суспільному розповів менеджер проєкту "Frame" Ігор Шафарчук.

Ветеран війни та один із майстрів Дмитро Шевченко. Суспільне Полтава

Ветеран Дмитро Шевченко один із майстрів, які займаються переобладнанням автівок під евакуаційні для військових. У майстерні "Frame" — уже рік. За цей час переробили 40 авто.

За місяць чоловіки встигають переобладнати до 5 автівок для евакуації. Суспільне Полтава

"Мені завжди щось подобалося робити руками. Усе життя щось майстрував. Основна робота в мене найбільше пов’язана з людьми — працюю у "Ветеранському центрі". Тут можу реалізувати свій запит на те, щоб зробити щось корисне — те, що буде рятувати життя бійців на фронті", — продовжив майстер.

Цивільний бус у процесі переобладнання. Суспільне Полтава

Нещодавно автівки почали бронювати. Для цього кузов ізсередини обшивають кевларом — синтетичним волокном. Цим займається і майстер Євген Киричок, який долучився до команди близько двох місяців тому.

"Складнощі були з бронюванням, тому що це робилося вперше і для мене, і на цій майстерні. Найважче було забронювати стелю — варив каркас, під який засовував композит", — додав майстер Євген Киричок.

Переобладнують автівки у майстерні близько року. Суспільне Полтава

"Машина 2-го Інтернаціонального Легіону призначена для евакуації поранених бійців. Все, що ми тут зробили, — це задля того, щоб медики працювали в нормальних умовах. Провели 220 вольт, тобто є можливість увімкнути будь-яке медичне обладнання, встановили кисневий концентратор "Saros 3000", автономне опалення, яке можна вмикати як водієві, так і медику в кабіні, ноші. Також тут є сидіння, які відкриваються, та органайзери", — розповів менеджер проєкту Ігор Шафарчук.

Ноші у кейсеваку. Суспільне Полтава

Команда майстерні складається з 15 осіб.

"Frame" — це неприбуткове виробництво. Тому переобладнання фінансують компанії, бізнеси, донати, донори, тобто всі ті, кому це не байдуже і кому ця тема резонує", — говорить Ігор Шафарчук.

Автомобілі обладнують усіма необхідними матеріалами для надання першої медичної допомоги. Суспільне Полтава

Нині в майстерні переобладнують п’ять автівок за місяць. У планах – збільшити до 10.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції