Старі меблі, залишки їжі, предмети побуту та одяг просто неба – це все можна побачити на деяких вулицях Одеси. Стихійні сміттєзвалища стали справжньою проблемою для міста. Комунальники регулярно прибирають, але сміття, як бумеранг, повертається на ті самі місця. Де і чому люди влаштовують смітники та що з цим робити — у матеріалі Суспільного.
Безхазяйні території
На вулиці Генеузькій, яка розташована в курортному районі Одеси, безхатченки влаштували стихійне місце для проживання. Територія перетворилася на імпровізований притулок з картонними коробками, особистими речами та предметами побуту.
За словами директора КП "ЖКС Фонтанський" Юрія Станєва, територія, на якій оселилися бездомні люди, — приватна власність. Основна проблема, вважає він, полягає у відсутності чітко закріпленої відповідальності за такі землі.
"Кожного тижня ми тут прибираємо, проводимо санітарний день, але через тиждень та сама картина. Зверталися до власників території, щоб її закрили, але ніякої реакції немає. Це треба, щоб ці території були за кимось закріплені. Зараз це безхозна територія", — каже комунальник.
Колишній дитсадок перетворився на смітник
Інша проблемна ділянка розташована на вулиці Сегедській. На території колишнього дитячого садка утворилося масштабне звалище з пляшок, будівельного сміття та старих меблів. У 2024 році, за словами комунальниці Ольги Богач, тут вже прибирали, але зараз територія знову засмічена новими відходами.
"Тут ми були того року, мабуть, працювали з тиждень всім колективом. Кому що не потрібно — сюди носять, роблять звалище, а ми прибираємо, щоб наше місто було гарним", — розповіла жінка.
Місцева жителька Ольга не приховує обурення через сміттєзвалище під її вікнами. Особливо нестерпно стає влітку, каже жінка:
"Тут що завгодно було, тут таке було сміття, а який сморід влітку, я передати не можу. Вікно відкривати неможливо, зараз, Слава Богу, ЖКС прибрав. Але зараз знову теж саме, сміття. І знову меблі викидають, все те ж саме, що й було".
Юрій Станєв розповідає, що звалище на Сегедській існує вже кілька років, і комунальники регулярно там прибирають та намагаються запобігти утворенню сміттєзвалищ: розвішують оголошення, щоб не смітили та пропонують за рахунок ЖКС замовити контейнери для великогабаритного сміття. При цьому директор комунального підприємства підкреслює системність проблеми:
"У Приморському районі є декілька таких звалищ. Раз-два рази у місяць ми прибираємо такі звалища та проводимо роботу з мешканцями, щоб не захаращували територію", — додав Станєв.
Ще одне звалище на Середньофонтанській
Ще одне стихійне сміттєзвалище є поблизу вулиці Середньофонтанської. Тут ситуація повторюється: комунальники прибирають, а люди знову несуть сміття. Комунальниця Світлана із сумом підсумовує ситуацію:
"Що можна сказати – кожний раз приходиш на таке, сміття збираєш, а толку ніякого. Почекайте, ще трошки і воно таке саме буде, побачите. Що сказати, у місті багато таких місць, де таке робиться".
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області