Одеський благодійний фонд "Берег Життя" ініціював петицію до Кабміну щодо включення окопних свічок до номенклатури постачання Сил оборони. Це допоможе військовим офіційно отримувати їх, а волонтерам — уникнути податкових труднощів.
Відповідний допис вони розмістили на своїй сторінці на фейсбуці.
Чому це проблема?
У БФ пояснили, через те, що окопні свічки відсутні в номенклатурі постачання Сил оборони, військові частини не можуть замовити їх на склад частини, щоб потім швидко розподіляти між підрозділами.
Окрім цього, волонтери мають сплачувати податки на матеріали для виготовлення окопних свічок. Оподатковується також передача сировини від організацій-донорів, що теж створює додаткові перешкоди для благодійних фондів.
Причина створення петиції
У коментарі Суспільному волонтер БФ "Берег Життя" Ігор Бутник розповів, чому вирішив подати цю петицію:
"Над цим переліком постійно працювали, було багато робочих груп, які зокрема складались з волонтерів. Я був впевнений, що окопні свічки туди додадуть. Але я дивлюся, окопних свічок-то нема, ось. Ну і тоді вирішив написати. Ба більше, я написав волонтерам, які працювали в цих робочих групах, вони удали, що, ну ні. Це справді досить локальна проблема, тому що свічками в таких масштабах, як займаємося ми, взагалі, мабуть, ніхто не займається. Тому що ними займаються фізичні особи, без фондів".
Що дасть узаконення окопних свічок?
Чоловік пояснив, що передача окопних свічок між фізичними особами не створює проблем, оскільки фізособи не є податковими агентами. За його словами, після додавання їх до переліку, всі, хто передає окопні свічки, зможуть робити це офіційно:
"Юридична особа чи благодійний фонд, які передають свічки, зможуть робити це офіційно, а не робити вигляд, що воно передається від фізособи фізособі. Якщо зараз юрособа передає ці свічки, то вона повинна 23% податків нараховувати від собівартості виготовлених свічок. При цьому робота волонтерів не враховується, оскільки вони безкоштовно виготовляють продукцію, але сировина, зокрема олія та парафін, є дорогою. На їхню вартість потрібно сплачувати 23% податків, з яких 18% становить податок на доходи фізичних осіб, а 5% — військовий збір".
Волонтер також наголосив, що внесення окопних свічок до номенклатури постачання Збройних сил України дозволить військовим частинам офіційно отримувати їх на склади та розподіляти через власну логістичну систему, а не покладатися на самостійне забезпечення бійцями.
Петицію опублікували 14 лютого, наразі вона зібрала близько 200 із 25 тисяч необхідних підписів. Збір триватиме ще 74 дні.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області