Перейти до основного змісту

В Одеській юридичній академії виступили проти реорганізації закладу: готують звернення до органів державної влади

Національний університет "Одеська юридична академія" виступив проти розпорядження уряду про реорганізацію закладу та вимагає звільнення міністра освіти і науки Оксена Лісового.

Відповідну заяву заклад опублікував на своїй сторінці у фейсбук після того, як 14 лютого відбулося позачергове засідання Конференції трудового колективу.

У засіданні взяли участь представники усіх структурних підрозділів університету, виступило понад 30 людей. Вони одноголосно засудили рішення Кабміну про реорганізацію юридичної академії, назвавши його незаконним через порушення процедур прийняття, невідповідність вимогам пропорційності, юридичної визначеності та принципу автономії закладів вищої освіти.

"Жодних консультацій і обговорень із органами самоврядування університету Міністерством освіти і науки України проведено не було, так само як і не враховано рекомендації Рахункової палати від 26.11.2024 року №54-1 щодо вимог до реформування закладів вищої освіти", — йдеться у повідомленні.
Засідання Конференції трудового колективу. Національний університет "Одеська юридична академія" НУ "ОЮА"/Facebook

Також у заяві стверджується, що Міносвіти не взяли до уваги показники освітньо-наукової діяльності, розвинену матеріально-технічну базу та високий рівень працевлаштування студентів:

"Не зважаючи на демографічні проблеми в країні, університет зберігає високий контингент і кожного року продовжує бути лідером за кількістю вступників".

Конференція ухвалила рішення звернутися до президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля щодо скасування розпорядження про реорганізацію. Також створено комісію із захисту трудових і соціальних прав працівників.

Також колектив університету прийняв рішення підготувати звернення про звільнення міністра освіти і науки Оксена Лісового через його "провокативні і відкрито образливі висловлювання" у бік закладу:

"Особа, котра ніколи не працювала у сфері врядування вищою освітою, не наділена відповідними професійними навичками та навіть не була здатна зізнатись без експертизи у науковому плагіаті, не має морального права обіймати настільки значиму посаду та залишатись у сфері освіти", — йдеться у повідомленні.

Реакція міністра освіти і науки на реорганізацію Одеської юракадемії

Нагадаємо, що 13 лютого Оксен Лісовий прокоментув приєднання Одеської юридичної академії до Одеського національного університету імені І. Мечникова. Він зазначив, що реорганізація не вплине негативно на студентів та викладачів, але вплине на керівний склад:

"Проте інша ситуація — для керівного складу закладу, серед якого є особи, зокрема Сергій Ківалов, який, мені так видається, ніколи не мав морального права залишатися в освіті після відомих усім фактів у його біографії. Очевидно, що таким особам буде складно погодитися з цим рішенням, і вони будуть йому опиратися".

Він нагадав, що Одеська юридична академія виникла в результаті відʼєднання юридичного інституту від Національного університету імені Мечникова:

"Повернення академії до структури класичного університету — логічний і символічний крок. Адже саме таке середовище формує світогляд майбутніх правників".

Зазначимо, що про розпорядження Кабміну щодо реорганізації закладу стало відомо 13 лютого. Детальніше — за посиланням.

Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Топ дня
Вибір редакції