В Одесі діє програма з регулювання чисельності безпритульних собак. Комунальне підприємство "Муніципальний центр екологічної безпеки" щотижня відловлює тварин, здійснює їх стерилізацію, вакцинацію та чипування. За минулий рік через центр пройшло 1302 собаки.
Процес відлову тварин має свої особливості. Як розповів співробітник центру Віктор Борисов, кожен випадок індивідуальний. Є собаки, які бояться людей, а є й такі, що одразу йдуть на контакт.
"Частіше за все собак треба заспокоювати. У нас є спеціальне обладнання — ми стріляємо в них дротиком зі снодійним. Приблизно через 15 хвилин тварина засинає, і ми обережно кладемо її в клітку", — пояснив Борисов.
Головний лікар ветеринарної медицини муніципального центру Денис Серьогін уточнює, що центр може проводити від 5 до 15 операцій зі стерилізації на день. Крім того, фахівці роблять щеплення від сказу та здійснюють ревакцинацію раніше оперованих тварин.
"Хлопці виїжджають, виловлюють тварин, які до нас вже потрапляли і вже прооперовані. Робимо ревакцинацію, відмічаємо у нас, випускаємо назад в їхнє середовище існування", — розповів ветлікар.
Директорка центру Таїсія Бакун визнає, що нині собаки утримуються в "не дуже гарних умовах" і наголошує на необхідності капітального ремонту приміщень.
"За тиждень приблизно десь 45-60 собак утримують у вольєрах. За минулий рік було 1302 собаки", — повідомила статистику директорка КП.
Проблема з безпритульними тваринами загострилася після початку повномасштабного вторгнення. За словами директорки Департаменту екології Одеської міської ради Марини Савченко, у місті з'явилося багато покинутих домашніх тварин та тих, що мігрують з прилеглих територій.
"Ми розробили проєкт, який передбачає капітальний ремонт вольєрів. Планується створити 18 малих вольєрів, два зимових і два літніх, що дозволить збільшити місткість та ізолювати агресивних тварин", — розповіла Савченко.
Реалізація проєкту запланована на 2025 рік, але залежить від підтримки депутатів Одеської міської ради на лютневій сесії, додала посадовиця.
Основна мета центру, кажуть його працівники, — зменшити кількість безпритульних тварин у місті, зробивши їх стерильними та вакцинованими, а також сприяти усвідомленому ставленню мешканців до тварин. Віктор Борисов наголошує на важливості такої роботи:
"Якби ми не виконували свою роботу, через декілька років була б епідемія. Собаки бігали б великими зграями, кидалися б на людей та безконтрольно розмножувалися".
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області