З нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту 27 січня у Прохорівському сквері в Одесі відбулися мітинг і церемонія покладання квітів. Організатором вшанування стала Одеська асоціація євреїв-колишніх в'язнів гетто і концтаборів.
На заході побувала кореспондентка Суспільного.
Як повідомив директор департаменту внутрішньої політики Одеської міської ради Олександр Жильцов, пам'ятні заходи біля пам'ятника Голокосту проводять щороку:
"Кожного року ми збираємося тут для того, щоб пам'ятати тих людей, які постраждали від геноциду. Одеса — єврейське місто, де багато представників цієї національності. Є багато місць, де були заторовані й загиблі. Зокрема, це порохові склади, де за один день більше 20 тисяч євреїв і взагалі в'язнів було страчено..."
Також посадовець додав, що зараз, коли триває геноцид українського народу внаслідок російської агресії, особливо важливо пам'ятати про злочин Голокосту й розповідати про це дітям.
Жителька Одеси, артистка Одеської обласної філармонія, Олена Куклова пережила німецьку окупацію міста. Під час Другої світової війни вона була маленькою, але добре пам'ятає, як весь день доводилося ховатися.
"Були німці, які бомбили місто. Я зі своєю не дуже хорошою фотографічною пам'яттю сказала бабусі після війни, коли трохи підросла, що ось тут ми ховалися, це бомбосховище", — розповіла артистка філармонії.
За словами наукового співробітника музею Голокосту Ольги Чіненої, під час Голокосту було знищено більшість населення Одеси та Одеської області:
"Було на початку війни 200 тисяч євреїв в Одесі, а під кінець — 90 тисяч. Це достатньо велика кількість, але питання не стільки в кількості, скільки в тому, що кожне людське життя є цінністю, кожна душа — це такий великий світ. Голокост дійсно багато знищив громад, які були на півночі Одеської області, і тепер ми маємо про них лише згадку в колективній пам'яті місцевих жителів... Необхідно зберігати пам'ять про ці тяжкі події та не допустити повторення".
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області