Виставу під назвою "Три швидкі та модні у цьому сезоні перукарки" представили на сцені Українського театру в Одесі 12 грудня. У ній порушили питання полону, співпраці з росіянами, трансформацію української ідентичності. В основі сюжету — історія про військового у відпустці, який потрапляє до незвичної перукарні. Деталі — у матеріалі Суспільного.
Виставу представили у межах нового проєкту "Семантичний щит". Сюжет обертається навколо військового, який під час короткої відпустки опиняється у незвичній перукарні. Розмови з її працівницями змушують чоловіка замислитися над тим, проти чого він бореться, і яким буде майбутнє після війни.
"Сам сюжет відбувається з військовим, який на кілька тижнів приїжджає у відпустку і він потрапляє у дуже дивну перукарню, в якій з ним спілкуються дуже дивні перукарки. Він проходить через кілька ситуацій, де кожного разу зустрічає цих перукарок, тільки вони вже в інших ролях. Коли він повертається назад на передову — прилітає керована авіаційна бомба і вбиває його побратима, він сам контужений потрапляє в полон. Це основа цієї вистави", — розповів автор ідеї проєкту "Семантичний щит" Денис Блощинський.
За його словами, "Семантичний щит" — це культурна ініціатива, яка допомагає захистити українську ідентичність від зовнішніх ворожих наративів.
"Ця вистава — перший проєкт у межах глобальної програми, який по факту був придуманий і реалізований за шість місяців", — зазначив Блощинський.
Продюсерка вистави Анастасія Вергелес підкреслює, що постановка розкриває актуальні проблеми сучасної України. Виставу вже показувала у Києві та Дніпрі, а тепер — і в Одесі.
"Вистава про події, які зараз відбуваються у нас в країні: про війну, про життя під час війни, про українські сім'ї. Про те, як вони переживають цю війну, з якими проблемами зіштовхуються, про життя військових, як вони відновлюються, як вони повертаються з війни. І, звісно, про нашу перемогу", — поділилася Вергелес.
На заході також були присутні родичі військовослужбовців, зокрема Олеся Ауліна, дружина зниклого безвісти командира патрульного катера "Слов’янськ" Дамира Ауліна. Жінка розповіла, що такі проєкти важливі для родин військових, адже дають відчуття, що вони "не одні зі своєю бідою":
"Мій чоловік зник 3 березня 2022 року при виконанні бойового завдання в акваторії Чорного моря, в їхній катер влучила ракета з ворожого літака та 11 членів екіпажу, в тому числі мій чоловік, на сьогодні мають статус зниклих безвісти. На жаль, нам досі невідома доля наших хлопців і ми досі не знаємо, чи перебувають вони в полоні, чи загинули", — розповіла Олеся Ауліна.
Лілія Короп, сестра військовополоненого і комунікаційна партнерка проєкту, поділилася своїми думками про значення вистави.
"Ця вистава загалом — як заклик не сторонитися від людей, не сторонитися дуже важливих питань, від яких іноді хочеться закритися, залізти в шкарлупку. Мій брат вже 32 місяці перебуває в полоні в Росії і я всіма різними шляхами, намагаюся підтримувати різні культурні та соціальні проєкти, націлені на те, щоб підіймати теми важливі в суспільстві", — зазначила жінка.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області.