Військовослужбовці ТЦК та СП продовжують встановлювати в Одесі мобільні пункти. Вони чергують в наметах, розповідають людям про переваги служби за контрактом, порядок мобілізації та способи оновити військово-облікові дані. Як працюють інформаційні пункти ТЦК та чи видають там повістки — у матеріалі Суспільного.
У мобільних пунктах повістки не видають, а лише роз’яснюють інформацію, розповів старший інструктор Хаджибейського районного ТЦК в Одесі Денис Пужаков. За його словами, людину запрошують на військову службу за контрактом тільки у тому разі, якщо вона згодна.
"Якщо людина бажає потрапити у визначену військову частину, то ми запрошуємо представників частини і вони пояснюють детально, як проходить служба. На військову службу за контрактом йдуть люди мотивовані. Вони набагато краще навчаються, їм легше все пояснювати. Вони швидше проходять ВЛК, комісії і все інше", — сказав старший інструктор.
Він додав, що у такому форматі вони працюють з 2019 року. Ще до початку повномасштабного вторгнення представники ТЦК агітували хлопців і дівчат йти на військову службу за контрактом. Ті, хто долучався, проходили обов'язкову військову підготовку, зазначив Пужаков.
"Всі, хто йдуть до нас на контракт, вони проходять базову військову підготовку, виїжджають на полігон. Їх вчать стріляти, навчають тактичній медицині. Це все проходиться, бо без цього в армію не візьмуть", — зазначив представник ТЦК.
Наразі відношення до співробітників ТЦК змінилося, продовжив чоловік. Саме тому працівники намагаються підняти рівень та популяризують службу.
"Ми займаємось з молоддю, набираємо їх на ВВНЗ – це вищі військові навчальні заклади. Сюди входить сухопутна академія Одеси, академія Сагайдачного. Буває, що ходимо по школах і агітуємо учнів здобувати військовий фах", — прокоментував старший інструктор Хаджибейського районного ТЦК в Одесі.
Контракт можна укласти на строк від трьох до п'яти років. Серед усього іншого, можна обрати службу в Повітряних Силах, Військово-Морських Силах та Головному управлінні розвідки, підкреслив Пужаков.
На думку одного з перехожих, в умовах війни та небезпеки для країни служити мають всі.
"Я хочу, аби все було, як в армії Ізраїлю. Служать всі, включаючи дітей депутатів і звичайних людей. Вони турбуються за свій комсклад, всі зацікавлені у відвойовуванні своєї держави", — зауважив він.
Сьогодні патріотичним вихованням молоді займаються недостатньо, зазначив місцевий житель Володимир. За його словами, вчити військовій справі та готувати до війни мають ще зі школи.
"У нас прорахунок був з патріотичним вихованням молоді. Я навчався в радянській школі і у нас був предмет "військова справа". Ми розбирали гвинтівки, кулемети, була стройова та фізична підготовка. Нас готували до війни. Мотивація має бути. Ті, що на фронті, мають розуміти, за кого вони воюють", — резюмував Володимир.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області