Іван Терещук — керівник громадської організації "Асоціація ЛГБТ "Ліга" в Одесі. У 2017 році чоловік дізнався про те, що хворий на ВІЛ-інфекцію. Наразі він щодня приймає антиретровірусну терапію, його здоров’ю нічого не загрожує. Про те, як змінилося життя після хвороби та яку роль відіграла у цьому громадська організація "Асоціація ЛГБТ "ЛІГА" — у матеріалі Суспільного.
Про свій діагноз Іван Терещук дізнався після проходження тестування на ВІЛ-інфекцію у 2017 році. Чоловік розповів, що підозрював про наявність у себе цієї хвороби.
"Реакція насправді не була якоюсь виразною, бо в мене на той час вже були підозри щодо ВІЛ-інфекції. І хоча під час попереднього тестування, яке в мене було за пів року до цього, показало негативний результат, але супутня симптоматика, яка була, давала певні підозри", — сказав Іван.
Специфічної симптоматики під час хвороби немає. Стан схожий на той, який людина відчуває під час застудних захворювань, додав він.
"Я загалом порівнював свій стан здоров'я з тим станом, який був раніше. У мене почастішали застудні захворювання, нежить, з'явився кандидоз, збільшились лімфовузли. Також суттєво піднялась температура на декілька днів", — продовжив свою розповідь чоловік.
За словами Івана Терещука, коли він дізнався про свій діагноз, це для нього не стало стресовою новиною. Навпаки, він навчився жити з ВІЛ-інфекцією і вирішив допомагати таким же хворим людям, як і він.
"Це був якийсь момент сили, який повністю змінив життя. До цього я працював у приватному секторі, комунікаціях та в рекламі. Після цього я вирішив присвятити себе допомозі людям, які так само як і я дізнаються про свій статус. Я перейшов працювати в громадську організацію", — прокоментував чоловік.
Коли Іван дізнався про хворобу, одразу обдзвонив усіх рідних та повідомив їм про цю новину, продовжив він. За його словами, у той момент він потребував підтримки зі сторони близьких людей.
"Мені так пощастило, що у моєму оточенні немає близьких, знайомих чи колег, які страждають на ВІЛ-фобію або ненависть. Дуже рідко стикаюся з тим, що мене стигматизують за ВІЛ-статусом, але знаю, що такі випадки є. У нас досі в суспільстві існує багато міфів та стереотипів щодо людей, які живуть з ВІЛ", — додав він.
Нині Іван приймає антиретровірусну терапію, його життю нічого не загрожує. Наразі така терапія доступна для кожного.
"Терапія надається безкоштовно, за рахунок держави та проєктів міжнародної технічної допомоги. Людина, як тільки виявила ВІЛ, може стати на диспансерний облік у профільній установі, отримувати безкоштовне лікування та усі необхідні супутні послуги", — підкреслив керівник громадської організації "Асоціація ЛГБТ "Ліга".
Для того, щоб лікування було успішним, необхідно дотримуватись режиму і вчасно приймати ліки, додав він.
"Важлива прихильність до терапії, має бути регулярний прийом згідно з призначеним графіком. Коли пити — людина на початку обирає самостійно, наскільки їй зручно. Наприклад, я обрав для себе вечірній прийом терапії, о 10 годині. Це одна пігулка раз на день. І мені зручно після роботи прийти додому і спокійно випити".
Кожна людина має перевірятись та проходити тестування на ВІЛ-інфекцію раз на рік. Пройти тестування можна на базі громадської організації "Асоціація ЛГБТ "Ліга". Зробити це можна з понеділка по суботу з 12 до 20.00.
Артем Цинський — один з тих, хто пройшов тестування на ВІЛ-інфекцію. Чоловік розповів, що робить це тому, що перебуває у групі ризику.
"Я займаюся незахищеним сексом з чоловіками. На цей момент з одним чоловіком. Тому я вважаю, що кожного року треба перевірятися. У мене вже був негативний досвід. В одного з моїх партнерів виявили сифіліс, я не захворів, але проходив лікування. З того часу раз на рік намагаюсь проходити тестування", — розповів Артем.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області