Сьогодні в Одесі одному з пацієнтів оперували дві артерії та транслювали процес онлайн. Спостерігати за цим мали можливість лікарі в усьому світі. Операцію провели в рамках Міжнародної конференції з кардіології на базі Одеської клінічної лікарні №10. Операцію проводили інтервенційні кардіологи зі Львова.
Міжнародна конференція з кардіології в Одесі проходила впродовж двох днів: 28-29 листопада. У перший день читали лекції з кардіології для близько 80 інтернів-кардіологів та інтернів сімейних лікарів. Також доповіді читали іноземні лікарі.
Сьогодні, у рамках конференції, хірурги-кардіологи провели майстер-клас: операцію пацієнту після інфаркту міокарда.
"Пацієнт, якого ми врятували від інфаркту міокарда, але в нього ще залишились ураження коронарних судинрізновид ішемічної хвороби серця, тому сьогодні планується гібридне втручання двох артерій балоном з лікарським покриттямзастосовується для лікування рестенозу в стенті, нових уражень і дрібних судин, якщо це вдасться. Якщо буде ускладнення, то будемо встановлювати стентирозміщують у просвіті порожнистих органів з метою розширення ділянки, звуженої внаслідок патологічного процесу", — розповів завідувач рентгено-хірургічним блоком лікарні Олександр Скрипка.
Мета майстер-класу, пояснив Олександр Скрипка, показати, що стентування при ураженнях коронарних судин — не єдиний вихід:
"Лікувати пацієнта потрібно, але стент це теж не завжди добре. Тому мета провести операцію і намагатися зробити це без стентів, щоб люди знали, що є такі технології, що вони робляться і впроваджуються активно в Україні".
Операцію провели інтервенційні кардіологи зі Львова: Лілія Сорохтей та Юрій Мелен. Під час процедури під'єднався італійський лікар Альфонсо Іелазі та коментував маніпуляції лікарів онлайн. Всіх, хто дивився на процедуру ставили питання та отримували на них відповіді.
Лілія Сорохтей зауважила, що тема конференції досить вузька і присвячена використанню балонів, покритих ліками, замість стентів.
"Це дає пацієнту те, що він не отримує зайвих стентів, тобто зайвого металу в своїй артерії. Тому що металевий стент — це чужорідне тіло, і чужорідне тіло завжди робить проблеми. Тому стенти треба ставити тільки тоді, коли вони дійсно необхідні. От ми маємо другу опцію — балони, покриті ліками", — пояснила Лілія Сорохтей.
Під час операції пацієнт був при тямі, спілкувався з лікарями та розповідав, як себе почуває. Операції в прямому етері, вважає Лілія Сорохтей, це не майбутнє, а вже сучасність, адже такі конференції та операції постійно проводять у всьому світі.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області