Перейти до основного змісту

"Побачили щось підозріле – повідомте про це": в Одесі провели заняття з мінної безпеки для школярів

Ексклюзивно
Заняття із мінної безпеки в одеському ліцеї. Суспільне Одеса

В Одеському ліцеї № 1 волонтери разом із піротехніком ДСНС провели заняття із мінної безпеки. Для наочності на стендах розмістили макети вибухонебезпечних предметів. Такі практично щодня знаходять на деокупованих територіях, розповів начальник відділення піротехнічних робіт ДСНС Одещини Олександр Слободянюк.

Піротехнік закликав дітей не боятися дзвонити у ДСНС при виявленні підозрілих предметів, навіть якщо є сумніви:

"Ви всі не є спеціалістами, ви не можете визначити, чи це є вибухонебезпечний предмет, чи це є міна, чи граната. Піротехніки на місці розберуться, чи є це вибухонебезпечний предмет, чи це просто якась пляшка, болванка, іграшка лежить".

Заняття із мінної безпеки. Суспільне Одеса

Зараз, за словами Олександра Слободянюка, на Одещині можна натрапити як на сучасну вибухівку, так і на ту, що залишилася із часів Другої світової війни. Місцеві виявляють її на полях, городах та прибудинкових територіях. А усього за цей рік на території Одеської області було знищено 188 вибухонебезпечних предметів.

"Наразі тут ми знаходимо гранати з тих самих ВОГ-17,Гранатометний постріл калібру 30 мм, являє собою осколкову гранату. ВОГ-25,Уламковий боєприпас калібру 40мм. які безпілотні літальні апарати можуть нести, так званий скид може відбутися. Переважна більшість — це бойові частини шахедів і різних крилатих ракет".

Учні одеського ліцею на занятті з мінної безпеки. Суспільне Одеса

Проєкт "Мінна безпека" презентували волонтери громадської організації "Південь Україна". ЇЇ керівник Сергій Клюйко розповів, що ставили за мету поінформувати цивільних про те, який вигляд має вибухівка, як її ідентифікувати та що робити в таких ситуаціях. На стендах представлені як гранати, так і міни. Загальна кількість представлених експонатів до 23 одиниць — залежно від типу стенда.

"Надалі ми будемо старатися зробити все можливе для того, щоб популяризувати ці стенди, щоб їх можна було розміщувати в ЦНАПахЦентри надання адміністративних послуг., в лікарнях, в місцях великого скупчення людей, можливо навіть в бомбосховищах, щоб люди бачили вибухонебезпечні предмети і для того, щоб в пам'яті відкладалась інформація".

Приклади вибухівок на занятті з мінної безпеки. Суспільне Одеса

Знання про поводження із вибухонебезпечними предметами школярі отримують в рамках предмета "Захист України". Заслужений вчитель України Олег Денисов розповів, що на його уроках дітей інформують не тільки про те, як виявити вибухонебезпечні предмети, а й як вміти ними користуватися.

"Згідно із законом про військовий обов'язок та військову службу, ми готуємо дітей за програмою "початкова загальна військова підготовка". Це вміння користуватися цим самим гранатометом, як правильно його зарядити, як правильно його метати".

Приклади вибухівок на занятті з мінної безпеки. Суспільне Одеса

Стенд із макетами волонтери передали в подарунок ліцею. Також комплект макетів вибухонебезпечних предметів потрапить до одного із підрозділів ДСНС Одещини.

"У рамках підписаних меморандумів співпрацюємо також і з представниками ДСНС міста Херсон і ювенальною поліцією. Представникам ДСНС та ювенальної поліції ми передали понад 10 комплектів вибухонебезпечних предметів для того, щоб вони могли проводити відповідну навчальну роботу з учнями у громадах, які вже деокуповані, але досі забруднені", — додав Сергій Клюйко. Надалі проєкт має реалізовуватися по всій Україні.

Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Топ дня

Вибір редакції