Перейти до основного змісту

В Одесі розширився Центр соціального розвитку для дітей з інклюзією

Центр соціального розвитку "Джингліки". Суспільне Одеса

Сьогодні в Одесі Центр соціального розвитку "Джингліки" для дітей з інклюзією розширився з 36 м² до 300 м². Його створила громадська організація "Запорука майбутнього" за підтримки французької організації Acted. Центр знаходиться по вулиці Івана та Юрія Липи, 13.

Перед входом до Центру розрізали червону стрічку та запросили гостей до простору. На відкритті були присутні представники французької організації Acted та начальниця відділу у справах осіб з інвалідністю Департаменту праці та соціальної політики Лада Кулієва.

Відкриття Центру соціального розвитку "Джилінгліки". Суспільне Одеса

Раніше Центр "Джингліки" розташовувався на четвертому поверсі та був у сотню разів меншим. Це, каже Анна Колісніченко, було великою проблемою, адже з дітками, які займалися в просторі, було важко спускатися в укриття під час повітряних тривог:

"Наразі ми переїхали на перший поверх і в нас загальна площа вже 300 квадратів, якщо вважати гончарну, сенсорну кімнату, кухню, Монтесорі, клас навчальний, психологічна кімната. Тому що ми тут зробили безбар'єрність, в нас є можливість, щоб під'їхав інвалідний візочок з дитинкою, закотили туди, залишили і могли займатися з дітками".

Анна Колісніченко, голова ГО "Запорука майбутнього", директорка Центру "Джилінгики". Суспільне Одеса

В логопедичному кабінеті педагог займається з дітками віч-на-віч. У кабінеті є фортепіано, на якому вихованці навчаються та вдосконалюють свої навички гри на музичному інструменті, та різні іграшки для занять.

Кабінет логопеда у Центрі соціального розвитку "Джингліки". Суспільне Одеса

Також у просторі мають гончарну майстерню, яка оснащена піччю для випікання поробок, розкатувальним станком для дітей і гончарним колом, проте планують додати ще одне. Мета майстерні — створити соціальне підприємство для дітей, але це складно через стан здоров’я дітей та відсутність підтримки з боку батьків.

Гончарна майстерня Центру соціального розвитку "Джингліки". Суспільне Одеса

Навчання в гончарній майстерня Центру соціального розвитку "Джингліки". Суспільне Одеса

У сенсорній кімнаті є проєктор, який створює на стінах та підлозі різноманітні яскраві зображення та спецефекти. Діти з ментальною інклюзією можуть взаємодіяти з ними, граючи в інтерактивні ігри.

Сенсорна кімната Центру соціального розвитку "Джингліки". Суспільне Одеса

Це, розповіла директорка закладу, допомагає їм розвивати увагу, моторні навички, емоційне сприйняття, а також навчає розмовляти і навіть є можливість опановувати іноземні мови. Кожна гра в кімнаті — це шанс для дитини навчитись чомусь новому, при цьому перебуваючи в комфортному і безпечному середовищі.

Сенсорна кімната Центру соціального розвитку "Джингліки". Суспільне Одеса

Інтерактивна система у сенсорній кімнатіа Центру соціального розвитку "Джингліки". Суспільне Одеса

У навчальний клас для діток придбали інтерактивну дошку для візуальних занять, де вони вивчають звичні шкільні предмети. Діти розповідають вірші і працюють з наочними матеріалами, що допомагає їм краще сприймати інформацію.

Навчальний клас Центру соціального розвитку "Джингліки". Суспільне Одеса

Крім того, у класі є живий куточок, де мешкає кролик. Працівники Центру кажуть, що це навчає дітей відповідальності та турботі про тварин. Навчальний клас створений для того, щоб кожна дитина могла навчатися в комфортних умовах та розвиватися на своєму рівні.

Мешканець "живого куточка" в навчальному класі Центру соціального розвитку "Джингліки". Суспільне Одеса

Спортзал Центру соціального розвитку "Джингліки". Суспільне Одеса

В Центрі працює вісім людей: два тренери, реабілітолог, творчий педагог, кулінар, який вчить дітей займатися кулінарією, психолог і навчальний педагог, психолог і медик, який займається, і педагог, який спеціалізується на методі Монтесорі. Протягом дня в просторі може знаходитися до 30 дітей одночасно:

"В реабілітолога 10 дітей. 12-13 дітей в класі у нас на постійній основі кожного дня. Вони можуть мінятися, тому що діти, наприклад, ходять, хтось три рази в тиждень ходить, хтось ходить кожного дня. Є діти, які ходять тільки у суботу і у неділю, ми, буває, працюємо і у неділю. І в гончарній майстерні", — розповіла ГО "Запорука майбутнього".

Звична вікова категорія діток у Центрі — 5-14 років. Проте, поділилась Анна Колісніченко, вони роблять винятки тих батьків, які не мають з ким залишити діток за певних обставин: якщо батькам потрібно до лікаря або до суду тощо.

"Це ще більше надає людям нашим можливості, особливо жінкам, відчути себе жінкою. Дитину привів — спокійний за неї. І ти можеш зробити, вибачте, що я так скажу, піти на манікюр. Не кожна жінка може залишити дитину. От я кажу, таке побутове, маленьке, але це підвищує якість життя жінки. Вона вже по-іншому себе почуває", — зауважила Лада Кулієва, начальниця відділу у справах осіб з інвалідністю Департаменту праці та соціальної політики Одеської міськради.

У майбутньому громадська організація хоче розширити Центр до 400 м². Тут відкриють додатково УЗД-кабінет, масажний кабінет та кабінет логопеда. Якщо буде фінансування, планують займатися до 60 дітьми на день.

Співавторка: Вікторія Ільченко

Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Топ дня

Вибір редакції