Екологи підрахували збитки, завдані атмосферному повітрю внаслідок російської ракетної атаки на Одещину 20 жовтня.
Про це 5 листопада повідомили в Державній екологічні інспекції Південно-Західного округу.
Унаслідок обстрілу портової інфраструктури спалахнула пожежа на площі 200 квадратних метрів. Через що в атмосферне повітря потрапило майже 16 тонн діоксиду вуглецюТривка хімічна сполука, поширена в природних газах. Токсична дія діоксиду вуглецю виявляється при його вмісті в повітрі 3—4 % і полягає в подразненні дихальних шляхів, запамороченні, головному болі, шумі у вухах, психічному збудженні, непритомному стані..
Інформацію про наслідки від атаки передали до оперативного штабу при Державній екологічній інспекції для формування єдиного реєстру збитків.
У коментарі Суспільному в. о. начальника відділу державного екологічного нагляду контролю атмосферного повітря Андрій Цєрна повідомив, що сума збитків складає майже 49 тисяч гривень. Також він розповів про шкоду від цієї речовини:
"Це є парниковий газ, від якого основна шкода — глобальне потепління. Від цього по всій нашій планеті відбувається потепління глобальне, оскільки велика кількість діоксиду вуглецю потрапляє до атмосферного повітря".
Що відомо про атаку РФ на Одещину 20 жовтня
Повітряна тривога 20 жовтня тривала в Одеській області з 20:10 до 20:27. У пресслужбі Повітряних Сил ЗС України повідомляли про загрозу застосування балістичного озброєння та швидкісну ціль курсом на Чорноморськ Одеської області. Невдовзі після оголошення тривоги в місті пролунав вибух.
У повітряному командуванні "Південь" повідомили, що російські війська атакували Одещину, ймовірно керованою авіаційною ракетою Х-35 та протирадіолокаційною ракетою Х-31П, з акваторії Чорного моря. В ОВА додали, що поранених та травмованих не було.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області