В Одесі лікаря та службових осіб МСЕК підозрюють у корупції. Вони нібито вигадували здоровим чоловікам діагнози та виготовляли документи для оформлення інвалідності.
Про це 29 жовтня повідомили в Офісі генпрокурора та Державному бюро розслідувань.
За даними прокуратури, лікар діяв у змові зі службовими особами МСЕК Одеської області. Підозрюваний збирав медичну документацію з відомостями про вигадані хвороби та отримував через посередника гроші від людей, які хотіли отримати групу інвалідності.
У ДБР уточнили, що це був лікар "Одеської обласної клінічної лікарні", він почав діяти навесні 2024 року. До своєї схеми чоловік залучив 12 лікарів з різних закладів міста, посадових осіб "Одеського обласного Центру медико-соціальної експертизи" та їхніх родичів, які виконували функції посередників.
"Лікарі вигадували здоровим чоловікам діагнози та виготовляли необхідну медичну документацію на підтвердження "історії хвороби", навіть, робили знімки "МРТ". Надалі, військовозобов’язані, з пакетом готових документів йшли до МСЕК, де їх зустрічали "підготовлені" члени комісії для оформлення групи інвалідності", — розповіли деталі схеми в ДБР.
Вартість послуг складала від шести до 12 тисячі доларів, залежно від складності діагнозу та необхідної групи інвалідності. Вже встановили 42 військовозобов’язаних, які скористалась схемою. Інші — в процесі встановлення.
Співробітники ДБР провели 28 обшуків за місцем роботи та проживання фігурантів. Вилучили медичну документацію, понад 80 тисяч доларів готівкою та три автомобілі преміумкласу.
"Під час обшуку адміністративної будівлі КУ "ООЦМСЕ"«Одеський обласний Центр медико-соціальної експертизи» правоохоронці виявили двох військовослужбовців, які знаходились в розшуку за фактом самовільного залишення військової частини. Вони намагались оформити фіктивну інвалідність. Їх доставлено до Військової служби правопорядку у Збройних Силах України. Також було виявлено п’ятьох осіб призовного віку, що знаходилися в розшуку за фактом ухилення від військової служби, яких доставлено до РТЦК та СП", — йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора.
Лікарю-організатору повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди — це ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Йому загрожує до десяти років увʼязнення. Вирішується питання щодо повідомлення про підозри іншим учасникам схеми.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області