Оранжерею Ботанічного саду Одеського національного університету імені І.І. Мечникова відновили після ракетного обстрілу 25 березня. У той день також пошкодило адмінбудівлю, лабораторії й теплиці. Як співробітники саду відновили територію — читайте у матеріалі Суспільного.
Після ракетної атаки РФ 25 березня старовинну оранжерею Ботанічного саду повністю відновили, повідомила його директорка Людмила Левчук. За її словами, допомогли у цьому волонтери, а також зібрані містянами кошти:
"Ми дуже вдячні волонтерам, які до нас приходили, нашим університетським колегам, викладачам, студентам. Їх підтримка була значна. Також люди збирали кошти на банку і завдяки цьому ми провели багато заходів. Ми спершу відновили систему вентиляції, відновлювали стіни, на залізному покритті знімали іржу, робили дерев'яну обрешітку, перекрили полікарбонатом, фарбували, робили підлогу. Намагалися надати цьому всьому інший вигляд. Тут був, фактично, капітальний ремонт".
Директорка зазначила, що значну частину грошової допомоги отримали завдяки концертам і фестивалям. Провідна фахівчиня Ботанічного саду Тамара Крицька додала, що на всіх заходах пригощали власними травʼяними чаями. Проте був час, коли вони не могли цього робити, бо всі ящики з сировиною були пошкоджені під час атаки 25 березня.
"Через те, що не так давно був приліт: всі вікна було вибито. Вся сировина була в перемішку зі склом. Нам довелося її всю викинути. Тому у нас під час першого фестивалю чаїв взагалі не було. Під час прильоту буди пошкоджені ділянки, де вирощуються рослини. Поряд ділянка з лікарськими рослинами, ґрунтопокривними трав'яними рослинами, з яких ми теж збираємо чебрець, материнку та інші лікарські трави для ботанічних чаїв. Цього разу у нас це не вийшло, тому що не було часу зібрати ці рослини — нам потрібно було врятувати рослини з теплиць, бо теплиці були геть розбиті... Ці всі рослини були вкриті по вінця склом, нам треба було все це очищати", — розповіла Тамара Крицька.
Також жінка пригадала, що після ракетного удару вони не могли зайти у теплиці через руйнування, а частина рослин загинула, бо на них попадало скло та залізні стелажі.
Одна з відвідувачок Олена розповіла, що приходила на вихідних до саду зі своєю подругою:
"Особливо нас потішило відкриття оранжереї. Було багато заходів для дітей. Побачили зміни. Ми з подружкою дуже любимо ботанічний сад і приїздимо раз на пів року побачити, що змінилося. Приємно здивовані".
В адміністрації саду жителів міста запрошують на черговий захід. Директорка Ботанічного саду Людмила Левчук зазначила, що відбудеться він 26 та 27 жовтня:
"Оскільки нам ще трохи бракує коштів, ми влаштуємо продовження жовтневого вікенду 26 і 27. Ми всіх запрошуємо. Відвідавши фестиваль — ви допоможете ботанічному саду зберегти рослини взимку. Дуже важливо завершити відновлювальні роботи до холодів".
Співавторка: Яна Гвозденко
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області