В Одеському протипухлинному центрі триває ремонт приміщень для лікування раку

В Одеському протипухлинному центрі триває ремонт приміщень для лікування раку. Наразі готові три операційні. Також медзаклад отримав новий компʼютерний томограф і очікує на лінійний прискорювач для променевої терапії. Як тепер відбувається лікування — матеріалі Суспільного.

За 2024 рік в Одеський регіональний протипухлинний центр вже звернулися 92400 людей, розповіла директорка Ольга Покітко. За її словами, на першому місці рак молочної залози, потім сигмоподібного кишківника, і рак шийки матки, або легень. Для боротьби з онкологією в медзакладі зробили три нові операційні. Тут використовують спеціальні медичні панелі, аби зберегти здоров'я медперсоналу.

Одеський регіональний протипухлинний центр. Суспільне Одеса

Також в лікарні чекають на новий лінійний прискорювач для опромінення людей з онкологією. Його доставлять, щойно в приміщенні завершаться ремонтні роботи. Лікуватися зможуть всі безплатно за програмою медичних гарантій, розповів завідувач радіологічного відділення протипухлинного центру Микола Марченко:

"Це комплекс приміщень дистанційної променевої терапії, в якому знаходяться три бункери, три процедурних приміщення. Тут буде монтуватися новий лінійний прискорювач, новий апарат для променевої терапії. Звичайно, переносимість краща. Але підводиться велика доза опромінення до хворого місця. І саме оця підвищена доза має призвести до того, що пухлина має розпастися", — зазначив лікар.

Микола Марченко. Суспільне Одеса

З новим лінійним прискорювачем планують використовувати й комп'ютерний томограф. Його вже доставили в центр та підготували приміщення:

"Останні кроки доробляються для інсталяції томографа, який був закуплений за бюджетні кошти КНП", — зазначила генеральна директорка одеського клінічного протипухлинного центру Ольга Покітко.

Операційна. Суспільне Одеса

В палатах медзакладу також встановили крісла для забору крові, щоб пацієнтам щоразу не ходити в маніпуляційну:

"Ми можемо підігнати під зріст хворого, аби було зручно. На підлокітнику добре робити забір крові. Все, що капається впродовж 10-15 хвилин. Тобто: сів, прокапався, 10 хвилин посидів, голівонька не паморочиться і в добрий час до дому”, — розповідає старша медична сестра Світлана Соболєва.

Світлана Соболєва показує крісла для забору крові. Суспільне Одеса

"У мене вже 18 сеанс хімієтерапії. Перед цим була ще операція. Відділення відмінне. Чудово працюють. Ліки безкоштовно от зараз надійшли", — ділиться досвідом лікування пацієнт Костянтин Шевчук.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області