На Одещині скерували до суду понад 200 обвинувальних актів за колаборантство та ухилення від мобілізації

З початку повномасштабного вторгнення прокурори Одеської області скерували до суду 188 обвинувальних актів за колаборантство та 61 за ухилення від мобілізації під час призову. Понад 70 вироків винесли у поточному році.

Про це 6 серпня під час сесії обласної ради повідомив керівник Одеської обласної прокуратури Ігор Домущей, додавши, що це інформація станом на 30 червня.

За його словами, засуджені громадяни передавали дані про українських військових, зливали місцерозташування ППО та коригували удари по об'єктах цивільної і критичної інфраструктури. Загалом за злочини проти основ національної та громадської безпеки, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку прокурори засудили 308 людей. Зокрема, 46 вироків винесли у поточному році.

Серед засуджених — два брати-іноземці, які шпигували за штабами ЗСУ, розвідували місце розташування військової техніки та передавали дані російським спецслужбам. У якості винагороди за послуги їм обіцяли посади у разу окупації Одещини: один хотів стати керівником регіонального відділення ФСБ, інший — очолити міськраду. Їх засудили до восьми років ув’язнення.

Вирок отримав і житель Одеси, який коригував удари по місту. Чоловік через заборонену соцмережу зливав московському блогеру інформацію про позиції військових, розвідував розташування протиповітряної оборони та складів з боєприпасами. Суд призначив йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також прокурори розслідували факти незаконного переправлення осіб призовного віку через кордон. За їхніми даними, протягом шести місяців 2024 року до суду скерували 37 обвинувальних актів, з них два — щодо організованої групи. Суд ухвалив 10 обвинувальних вироків.

У червні поточного року прокуратура повідомила про підозру трьом організаторам та п’яти учасникам злочинної схеми. За винагороду від 5 до 18,5 доларів з людини вони сприяли у незаконному переправленню чоловіків за кордон. Їх затримали під час спроби перевести 47 військовозобовʼязаних до лісосмуги поблизу держкордону.

Від початку повномасштабного вторгнення правоохоронні органи розпочали 514 кримінальних проваджень за фактами ухилення від призову під час мобілізації, зазначили у прокуратурі. До суду скерували 61 обвинувальний акт, з них 32 вже ухвалили.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області