"Симфонія Криму. Повернення": Національний президентський оркестр виступив в Одесі у рамках благодійного туру

Національний президентський оркестр в Одесі. Суспільне Одеса

В Одесі у рамках благодійного туру "Симфонія Криму. Повернення" Національний президентський оркестр під керівництвом Ділявера Османа виконав музику композиторки Ельвіри Емір та поезію "Кримські сонети" Адама Міцкевича у перекладі Максима Рильського.

Автор проєкту "Симфонія Криму. Повернення" Олександр Рудько розповів, що ідея проєкту народилась ще до початку повномасштабного вторгнення. Головним мотивом було поширити у медіапросторі тезу "Крим і Україна":

"Мені захотілося створити якийсь культурний продукт, який заакцентує на тому, що Крим – це Україна. І якраз сонети Адама Міцкевича, вони дуже чітко передавали мої почуття, людини, яка не має безпосереднього відношення до Криму. У них (сонетах — ред.) дуже добре показано погляд незаангажованої людини на Крим, на його історію і культуру".

Олександр Рудько. Суспільне Одеса

Автор проєкту додав, що хотів показати кримськотатарську культуру не лише частиною української культури, а й європейської, світової:

"Ця музика, яка сьогодні звучала, вона абсолютно світового рівня. І це той культурний продукт, який варто демонструвати не лише в Україні, а і за кордоном".

Також важливим елементом концерту є відеоряд. За словами Олександра, для концерту візуалізували ключові події з історії кримських татар:

"Люди в кінці дуже багато плачуть, тому що це історія про те, що відбувається зараз. І про війну, і про захоплення, про втрати. Все це відбувається зараз. Все це відбулося ще у 2014 році. Все це відбулося ще на 100-200 років до цього. Тобто ідуть століття, ворог один і той же. Боротьба наша триває. Не було жодного міста, де б люди сприймали це прохолодно і байдуже, просто як концерт, черговий класичної музики".

Квиток на захід "Симфонія Криму. Повернення". Суспільне Одеса

Проєкт "Симфонія Криму. Повернення" знайомить з кримськотатарською академічною музикою, розповіла кураторка Світлана Євдокименко. За її словами, сьогодні таку музику майже не виконують.

Жінка також додала, що цей проєкт став ще однією можливістю нагадати українцям, що Крим — це Україна:

"За 10 років окупації люди потрохи починають відвикати від того, що Крим — це наша частина країни. Тому ми вирішили проїхатися і нагадати людям, що Крим є українським. І ми мусимо його повернути, мусимо зібратися і боротися за своє".

Світлана Євдокименко. Суспільне Одеса

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області