Ошукали військових та волонтерів на 46 млн грн: у Молдові затримали учасників злочинного угрупування з Одещини

У Молдові затримали девʼятьох учасників злочинного угрупування, яких підозрюють у шахрайстві. Вони нібито заволоділи грошима, які військові, їхні родичі та волонтери надсилали для купівлі авто та дронів.

Про це 14 серпня повідомили в Офісі генерального прокурора та Нацполіції України.

Діяльність злочинної групи припинили правоохоронці України та Республіки Молдова. Наразі затримали девʼятьох учасників, їм оголосили про підозру за ч. 6 ст. 190Шахрайство. Кримінального кодексу Республіки Молдова. Загалом встановили щонайменше 27 учасників, більшість з них перебуває в Молдові. Вживаються дії для їх затримання.

Затримання учасників злочинної групи у Молдові. Київська міська прокуратура

Затримання учасника злочинної групи у Молдові. Київська міська прокуратура

Затримані учасники злочинної групи у Молдові. Київська міська прокуратура

Слідство зʼясувало, що організували схему жителі Одеської області, а саме члени двох сімей, які після початку повномасштабного вторгнення переїхали до Молдови. Для реалізації вони використовували номери мобільних телефонів українських операторів, розміщували оголошення про продаж автомобілів та дронів із-за кордону для ЗСУ. Публікували їх на онлайн-платформах "OLX", "Bon.Ua", "Avto-Ria". Діяли на території Молдови та України упродовж 2023-2024 років.

"Покупцям пропонували внести передоплату на банківську карту, а після отримання грошей продавці на зв'язок не виходили. Отримані шляхом шахрайства гроші зловмисники вкладали в елітні автомобілі та золоті прикраси", — йдеться у повідомленні.

Також у поліції додали, що до злочинів причетні люди віком від 17 до 46 років та, що вісім фігурантів до вторгнення проживали в Одеській області. Організатором був 34-річний уродженець РФ, який за даними слідства, розподілив між спільниками обов’язки з постачання на територію Молдови сім-карт українських мобільних операторів, створення фейкових оголошень та рекламу для просування.

"Особливий цинізм полягав у тому, що зловмисники вимагали від потерпілих документально підтвердити свою приналежність до ЗСУ або волонтерської діяльності. Далі, отримавши від них кошти, аферисти насміхались з потерпілих, висловлювали гасла на підтримку РФ, видаляли листування та блокували замовників, не виконуючи зобов’язань", — йдеться у повідомленні поліції.

Куплені авто. Київська міська прокуратура

Наразі правоохоронці зафіксували 67 епізодів шахрайства, приблизна сума збитків — 46 мільйонів гривень. Остаточну кількість потерпілих встановлюють.

На території Молдови провели 23 обшуки, вилучили близько 61 тисячі доларів, 20 елітних автомобілів, близько 5 кг золота, мобільні телефони, банківські картки та чорнові записи. В Одеській і Дніпропетровській областях провели 13 обшуків, під час яких вилучили три автомобілі, мобільні телефони, банківські картки та чорнові записи.

Вісьмом з девʼяти підозрюваних в Республіці Молдова обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. Досудове розслідування триває. Українські правоохоронці розслідують кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Шахрайство., ст. 209Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. Кримінального кодексу України, за що загрожує до 12 років позбавлення волі.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області