Можна відпрацьовувати стрільбу по крилатих ракетах та безпілотниках: військовим в Одесі передали 200 електронних тренажерів протиповітряної оборони "Чайка". Їх передали благодійний фонд Сергія Притули спільно з конструкторським бюро "Технарі". У цій версії тренажерів врахували всі рекомендації від Збройних Сил України, а також адаптували до актуальних технічних характеристик озброєння російської армії. Як працюють тренажери та хто буде на них навчатись — у матеріалі Суспільного.
Програмне забезпечення "Чайка" розробило конструкторське бюро "Технарі", розповів директор благодійного фонду Сергія Притули Андрій Шувалов. За його словами, 200 тренажерів обійшлися у 23 мільйони гривень.
"Частина з них — це донати, іншу нам допоміг зібрати наш анонімний спонсор, який не побажав називати своє ім'я", — сказав директор.
Керівник мілітарного напрямку фонду Богдан Данилів зазначив, що тренажери відправлять у 55 підрозділів:
"Всі ці партії поїдуть до навчальних центрів, у різні зенітно-ракетні війська. Військовослужбовці будуть навчатись та покращувати свою ефективність збиття ворожих цілей".
Тренажер "Чайка" є універсальним, підкреслив координатор і керівник конструкторського бюро "Технарі" Геннадій Сульдін. Чоловік додав, що тренажер розрахований як на мобільні групи, так і на пости, має кілька видів зброї і цілей. У його комплект входить програмне забезпечення та окуляри віртуальної реальності.
"За допомогою тренажера можна тренуватись на кулеметі ДШК, М-2 калібру 12 і 7 млм, на кулеметі Калашнікова калібру 7,62 млм. Також на ньому можна відпрацьовувати стрільбу по крилатих ракетах і "шахедах", — відзначив чоловік.
Також Геннадій додав, що наразі зробили та доставили понад 130 тренажерів. Першочергово ними забезпечили Повітряне командування "Південь". Нині планують виділити для повітряних сил ще 200 тренажерів, представник конструкторського бюро.
За словами військовослужбовця Миколи, з військовими зазвичай проводять вогневу підготовку та практичні стрільби. Але робити це на постійній основі у період війни неможливо, підкреслив він. Плюс електронного тренажера у тому, що на ньому можна тренуватись і вдень, і вночі.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області