Виїзд з України за хабар: НАБУ і САП повідомили про нові підозри у справі судді з Одещини

Затримання підозрюваних у справі про корупцію в суді. НАБУ

В Одеській області викрили ще п'ятьох осіб, яких підозрюють в організації виїзду військовозобов'язаних чоловіків за межі України. Таким чином кількість підозрюваних зросла до шістьох. Першим фігурантом у цій справі став суддя з Одеської області Олександр Боярський.

Про це повідомили у пресслужбах НАБУ і САП.

За даними слідства, упродовж 2022–2023 років в одному з районних судів Одеської області видали понад тисячу дозволів на перетин кордону чоловіками призовного віку. Задля того, щоб призовники могли уникнути мобілізації та в подальшому виїхати за кордон, суд ухвалював рішення щодо встановлення місця проживання дитини разом із батьком. Інформацію про надання таких послуг публікували у відповідних групах у соцмережах. Вартість одного рішення становила 1 500–3 000 доларів.

"З'ясувалося, що мали місце випадки виїзду чоловіків за кордон без супроводу дитини, визначення місця проживання дитини на тимчасово окупованій території, підробки процесуальних документів від позивачів та втручання у систему автоматизованого розподілу судових справ", — йдеться в повідомленні НАБУ.

Чоловік, затриманий за підозрою в корупції в суді, разом із представником НАБУ. НАБУ та САП

Станом на 31 липня про підозри повідомили:

  • адвокату — за ч. 3 ст. 369Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинені за попередньою змовою групою осіб частиною третьою статті 369Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинені за попередньою змовою групою осіб та ч. 3 ст. 332Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою осіб або з корисливих мотивів Кримінального кодексу України;
  • помічнику адвоката — за ч. 5 ст. 27Пособництво: сприяння вчиненню кримінального правопорушення іншими співучасниками шляхом порад, вказівок, надання засобів чи знарядь або усунення перешкод, обіцянок переховати особу, що вчинила кримінальний злочин частиною п'ятою статті 27Пособництво: сприяння вчиненню кримінального правопорушення іншими співучасниками шляхом порад, вказівок, надання засобів чи знарядь або усунення перешкод, обіцянок переховати особу, що вчинила кримінальний злочин та ч. 3 ст. 332Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою осіб або з корисливих мотивівКримінального кодексу України;
  • посереднику — за ч. 3 ст. 369Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинені за попередньою змовою групою осіб частиною третьою статті 369Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинені за попередньою змовою групою осіб, ч. 5. ст. 27Пособництво: сприяння вчиненню кримінального правопорушення іншими співучасниками шляхом порад, вказівок, надання засобів чи знарядь або усунення перешкод, обіцянок переховати особу, що вчинила кримінальний злочин та ч. 3 ст. 332Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою осіб або з корисливих мотивів Кримінального кодексу України;
  • секретарю судового засідання — за ч. 3 ст. 369Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинені за попередньою змовою групою осіб Кримінального кодексу України;
  • консультанту суду, який відповідав за розподіл справ — за ч. 2 ст. 376-1Умисне внесення неправдивих відомостей чи несвоєчасне внесення відомостей до Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, іншої автоматизованої системи, що функціонує в суді, вчинене за попередньою змовою осібКримінального кодексу України.

Також нову підозру оголосили судді районного суду. Його дії кваліфікували за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 368Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Карається позбавленням волі від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років, з конфіскацією майна., ч. 5 ст. 27Пособництво: сприяння вчиненню кримінального правопорушення іншими співучасниками шляхом порад, вказівок, надання засобів чи знарядь або усунення перешкод, обіцянок переховати особу, що вчинила кримінальний злочин та ч. 3 ст. 332Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою осіб або з корисливих мотивів Кримінального кодексу України.

Наразі триває досудове розслідування. Встановлюють інших осіб, які можуть бути причетні до злочинної схеми.

Нагадаємо, у січні поточного року викрили схему незаконного виїзду чоловіків за кордон у Білгород-Дністровському міськрайонному суді. За даними слідства, суддя Олександр Боярський за хабар у розмірі до 3 500 доларів ухвалював рішення щодо проживання дітей із військовозобов'язаними чоловіками. Це дозволяло громадянам призовного віку уникнути мобілізації та виїхати за кордон.

За тиждень після оголошення фігуранту про підозру суд обрав йому запобіжний захід — арешт строком на два місяці із можливістю вийти на волю під заставу в розмірі 1 059 800 гривень.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області