"Бачу: до укриття вже не встигаємо": як прикордонники збивають "шахеди" на Одещині

Ексклюзивно

На Одещині працює стрілкова група зі збиття "шахедів". Під час атак вони зіштовхуються з різними викликами, за лічені хвилини ухвалюють рішення та беруть на себе відповідальність за все, що відбувається. Кореспонденти Суспільного побували на нічному тренуванні стрілкової групи та побачили, як саме збивають російські дрони.

Монах — старший групи. Він розповів, що у Державну прикордонну службу потрапив у 18 років. Під час повномасштабної війни його перевели до Одеського прикордонного загону. Там чоловік завоював довіру і став старшим групи.

"Раніше я стояв на охороні державного кордону, але під час повномасштабного вторгнення з'явилися додаткові завдання. Завдяки тому, що в мене непогано виходило збивати "шахеди", мене призначили старшим групи під час полювання на них", — сказав Монах.

Він зазначив, його родина вимушена була покинути Україну, їхній дім у Маріуполі окупували. За словами Монаха, він, як єдиний чоловік у сім'ї, зобов'язаний його повернути.

Прикордонники спостерігають за рухом "шахедів" на Одещині. З приладом у руках — Монах. Суспільне Одеса

Військовослужбовець додав, вперше збив ціль, коли стояв на охороні морської ділянки державного кордону. Тоді по Одещині запустили швидкісну ракету.

"Бачу, що збити її ми не встигаємо, тому наказав групі бігти в укриття, а сам став за кулемет і просто почав стріляти в напрямку ракети. Я влучив в неї і збив. Вона впала за 200 метрів від нас. За це мені вручили нагрудний знак "Захисника України" від міністра оборони", — прокоментував військовий.

За словами старшого групи, коли виходиш на завдання, необхідно знати, що у тебе є на озброєнні, які сили та засоби маєш. Також треба бути впевненим у своїй команді, зазначив він:

"Найважливіше — це довіряти своїй команді, як собі. Ні в якому разі не сумніватися у своїх діях і намірах. Тому що, якщо будуть маленькі сумніви — це вже програш".

Стрілкова група прикордонників під час нічного тренування на Одещині. Суспільне Одеса

Військовослужбовець Шнайдер у цивільному житті був електрогазозварювальником. За його словами, до лав прикордонників потрапив у 2019 році. Тоді він прийшов на строкову службу.

"Коли розпочалася повномасштабна війна, я залишився в лавах прикордонників, продовжував виконувати завдання і ловити повітряні цілі противника. На моєму рахунку вже дві одиниці", — розповів чоловік.

Стрілкова група виїжджає на місце одразу після того, як отримує інформацію про виявлення повітряної цілі, відзначив Шнайдер. За його словами, спочатку шахеди шукають за допомогою тепловізора, а коли візуально його знаходять, то підсвічують прожектором. Вогонь відкривають тільки за командою старшого, додав він.

"Коли йде декілька цілей або один за одним, важко зорієнтуватися, кого першого збивати. А збити треба усіх, бо якщо зіб’єш одного — другий долетить до цілі. По ситуації все вирішується, тому що роботу треба закінчити", — сказав Шнайдер.

Прикордонник на псевдо "Шнайдер". Суспільне Одеса

Він додав, що під час служби зустрів дівчину і одружився з нею. За його словами, в Державній прикордонній службі всі як одна сім'я, тому що виконують роботу, яка зближує.

"У нашій роботі повинне бути порозуміння і підтримка один одного. Якщо морально важко, треба відпочивати. Найкращий відпочинок — це сон або хобі, яке приносить задоволення і не напружує психологічно", — додав прикордонник.

Прикордонник Дмитро служить за мобілізацією. Він розповів, що як тільки отримав повістку, одразу пішов у військкомат.

"Мене одразу відправили пройти комісію. Я навіть не встиг попрощатись зі своїм колективом. В мене була дуже дружня команда. Я працював в "АТБ", навпроти "Фоззі", — поділився військовий.

Прикордонник Дмитро. Суспільне Одеса

Коли потрапив у стрілкову групу, Дмитра спочатку призначили помічником кулеметника, а потім кулеметником. На рахунку чоловіка кілька збитих "шахедів".

"На нашому автомобілі було збито сім ворожих безпілотників. Ця машина, як "паличка-виручалочка" нам допомагає в тяжку хвилину. На моєму рахунку два збитих "шахеди". Я задоволений своєю роботою", — сказав Дмитро.

Вдома на чоловіка чекають діти та онуки. Дмитро розповів, що саме за них він і воює.

"На старості доводиться "віддуватися", бо є онуки, діти. Хочеться, щоб усі були вдома, з сім'єю, в теплі, без усіляких вибухів. Мрію, щоб все було добре", — резюмував прикордонник.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області