На базі Одеського професійного ліцею будівництва та архітектури, що на Базарній 63, запрацював цифровий освітній центр для дітей. До навчань у ньому залучають технології віртуальної реальності, штучного інтелекту тощо. Більше про центр, як проходять уроки та в яких містах ще планується відкриття — у матеріалі Суспільного.
Реалізували проєкт ЮНІСЕФ та Асоціація інноваційної та цифрової освіти спільно з місцевою владою. За словами організаторів, місія цифрових освітніх центрів – забезпечити навчання школярів, які не мають повноцінного доступу до офлайн освіти у громадах, з використанням найсучасніших освітніх технологій, зокрема, штучного інтелекту, віртуальної реальності, майнкрафту,Minecraft — освітня програма за мотивами однойменної гри убер-школиЗастосунок “Убер-Школа” через який можна отримувати індивідуальні консультації (надолужувати освітні втрати), перегорнутого класуМодель навчання "Перевернутий клас" — різновид змішаного навчання, головною особливістю якого є те, що домашнім завданням для учнів є робота в онлайн-середовищі: перегляд навчальних відеоматеріалів або інформаційних ресурсів для опрацювання нового навчального матеріалу або закріплення вже вивченого. Натомість у класі діти під керівництвом і за допомогою вчителя виконують практичні завдання до тієї теми, яку засвоїли вдома. тощо.
У центрі показали, як відбувається навчання за допомогою адаптивної та віртуальної реальності. На підручник з фізики організатори навели телефон, на якому встановлений спеціальний додаток. Додаток відсканував сторінки підручника і повністю прокоментував весь матеріал у ньому — наче це розповідає реальний вчитель на уроці. Також в додатку є ілюстрації.
"Ми запускаємо цю функцію у тестовому режимі на 16 наших центрів у трьох регіонах України. Поки що лише на прикладі з підручником з фізики. Це дуже дороге задоволення. Було б непогано, аби й хімія долучилася, бо не у кожній школі є достатня кількість реактивів", — пояснив заступник голови Асоціації інноваційної та цифрової освіти Дмитро Бондаренко.
Директор департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Олександр Лончак зазначив: аби діти могли долучитися до навчання в центрі, школи можуть комунікувати з ОДА. Також на сайті департаменту освіти міськради розмістять графік та розклад уроків з контактами цифрового освітнього центру.
Окрім того, будь-яка дитина, незалежно від місця проживання чи закладу в якому навчається, може прийти до центру й записатися на заняття відповідно до розкладу.
Студентка Одеського професійного ліцею будівництва та архітектури Дар'я Ротар під час занять спробувала працювати в програмі "Майнкрафт", для покращення гри:
"Я фарбую ракету у програмі «Майнкрафт». Цей етап потрібен для того, аби продовжити гру і перейти на нові етапи. Мені подобається цей простір. Планую сюди ходити", — поділилася дівчина.
Таких освітніх центрів в Одеській області буде п'ять: три — в Одесі, по одному — в Южному та Чорноморську. Мета створення освітніх центрів — надолуження освітніх втрат, які відбулися внаслідок ковіду і воєнного стану.
"Ми будемо долучати найкращих педагогічних працівників області для роботи в цих центрах, аби вони надавали додаткові знання для наших дітей. Це уроки з української, англійської мов. В першу чергу — орієнтація центрів спрямована на дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. В нашій області навчається понад 14 000 дітей ВПО. Проте, розуміємо, що ця цифра набагато більша. Бо ВПО на території Одеської області майже 50 000. Проте ці діти навчаються в школах тих регіонів, звідки вони виїхали. Наша основна мета — залучити цих дітей до очного чи змішаного навчання", — уточнив Олександр Лончак.
Посадовець підкреслив, що з відкриттям центрів утворилася велика кількість вакансій вчителів фізики й математики. Педагогів залучають також з-поміж ВПО, які переїхали на Одещину.
"Загалом, на півдні України, вже створено 85 освітніх центрів, які працюють переважно у прифронтових областях. Головна мета ЮНІСЕФ — аби жодна дитина не залишилася поза школою", — наголосив координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ Анатолій Ігнатович.
Ще два цифрових центри в Одесі планують відкрити на базі Рішельєвського наукового ліцею та іншого навчального закладу, який визначать в департаменті освіти Одеської міської ради.
"Плануємо, що цей проєкт буде реалізовано для 1000 дітей, які одночасно можуть навчатися в одному такому центрі. Загалом планується 16 освітніх цифрових центрів в Одеській, Миколаївській та Херсонській області. Відповідно, в них будуть навчатися понад 16 000 осіб", — додав Олександр Лончак.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області.