У Шотландії розпочалася активна фаза навчань "Сі Бриз-2024". Українські морпіхи вчаться у європейських колег працювати за стандартами НАТО. Зокрема, планувати, виконувати протоколи та знищувати цілі у морі. Як відбуваються навчання — у матеріалі Суспільного.
Цього року "Сі Бриз" буде багатоетапним, зазначив речник Військово-морських Сил Збройних Сил України Дмитро Плетенчук. Основна частина складається з двох основних фаз: підготовчої та активної.
"Активна розпочинається сьогодні, це застосування в морі. Перший тиждень ми займалися плануванням, тому що такі операції — це не лише кораблі в морі. Це навчання, які мають багато елементів та складових", — розповів речник.
Він також додав, що українські морпіхи навчаються за стандартами НАТО. Вони переймають досвід у колег з європейських країн.
"Ми маємо менторів зі Сполучених штатів, з Королівського флоту, вчимося працювати за їх стандартами, за стандартами північноатлантичного альянсу. В будь-якій операції, планування — це основний етап", — прокоментував чоловік.
Західні партнери підтримують українську сторону у війні, яку вона зараз веде, відзначив керівник навчань від британської сторони Стівен Бенфілд. Також до 2035 року європейські колеги планують допомогти Україні створити сучасний військово-морський флот.
"Він матиме всі можливості: від протимінних кораблів до надводних суден і автономних кораблів, а також морської авіації. Ми хочемо, щоб у майбутньому Україна мала свій флот, який їй потрібен і якого вона заслуговує", - сказав Стівен Бенфілд.
За словами Дмитра Плетенчука, протимінна діяльність є основною тематикою серії навчань Сі Бриз. Він додав, що Україна наразі має можливість передати європейським партнерам свій досвід з розмінування під час бойових дій.
"Ми можемо поділитися досвідом, він цікавий нашим партнерам. Проводити операції з розмінування під час бойових дій — такого досвіду не має жодна країна НАТО. Звісно, їм цікаво, як нам це вдається тими малими силами, які у нас залишаються у Чорному морі", — відзначив речник.
Українські протимінні кораблі пройшли підготовку протягом останніх двох років, зауважив командир підводних човнів північноатлантичного договору Томас Уолл. Наразі вони мають можливість показати, на що здатні.
"Ці навчання стануть останнім випробуванням їхніх можливостей, досвіду, підготовки та покажуть рівень, на якому вони перебувають. Я з нетерпінням хочу побачити, як вони працюють, і як взаємодіють із скануючими кораблями протимінної групи НАТО", — відзначив командир.
Кожен рік "Сі Бриз" стає можливістю показати, на що здатна Україна, резюмував керівник навчань з української сторони Денис Іванін. За його словами, після активної фази протимінних навчань морпіхи будуть відпрацьовувати керування силами, які знаходяться у морі.
"Від цих навчань ми очікуємо гарних результатів підготовки. Особливо від нашого протимінного штабу, який буде на першій фазі вчитися як правильно тренувати та планувати протимінні операції, а також керувати силами, які знаходяться у морі", - підкреслив Денис Іванін.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області