Перейти до основного змісту

Програма "Безпечне місто Одеса": чи забезпечують тероборону та коли виділятимуть гроші на ЗСУ

Депутати Одеської міської ради. Одеська міська рада

Під час сесії Одеської міськради вирішили збільшити фінансування міської цільової програми "Безпечне місто" на 147,7 млн грн і загальна сума склала 462 мільйони гривень у 2024 році.

Відповідне рішення підтримали на сесії Одеської міськради 26 червня.

За словами заступниці міського голови Світлани Бедреги, до сьогоднішньої сесії на програму "Безпечне місто" передбачалось понад 314 мільйона гривень, але на цьому засіданні видатки збільшили:

"Друга програма, яка теж спрямована на збільшення обороноздатності нашого міста й держави, — цільова програма по теробороні. Сьогодні у нас в бюджеті закладено на ці цілі 552 мільйони гривень. Тому разом до сесії було 895 мільйонів, з урахуванням сьогоднішньої сесії загальний бюджет складатиме 1 мільярд 43 мільйони гривень".

Інфографіка щодо збільшення фінансування програми "Безпечне місто". Скриншот з трансляції Одеської міськради

Інфографіка щодо збільшення фінансування програми "Безпечне місто". Скриншот з трансляції Одеської міськради

Заступниця мера розповіла, що цьогоріч за трьома міськими програмами на підвищення обороноздатності Одеси виділили понад мільярд гривень. Вона додала: з 20 мільйонів гривень, виділених на виплати одноразової допомоги мобілізованим, профінансували 7, 200 мільйона гривень:

"Ті заявки, які надходять від вказаної категорії, вони обробляються департаментом праці та соцполітики й фінансуються".

Окрім цього, вона зазначила, що торік загальна сума видатків по програмі "Безпечне місто" склала 844 мільйони гривень, з яких не використали 468, 7 мільйона гривень.

Під час сесії до зали запросили учасників пікету, які зібрались зранку під будівлею міськради з плакатами та вимогами виділити гроші на допомогу армії. У звʼязку з цим питання фінансування військових, а також забезпечення тероборони обговорили на засіданні.

Коли Одеська міськрада виділятиме гроші на ЗСУ

Геннадій Труханов зауважив, що наразі міська рада немає можливості виділяти кошти на потреби ЗСУ, а лише на підрозділи територіальної оборони. Це пов'язано з законодавством.

"Верховна рада приймає рішення щодо місцевого самоврядування, що ми зможемо забезпечувати Збройні сили. В другому читанні проголосований проєкт Закону  №9559-д, який дозволить муніципалітетам здійснювати закупівлі дронів, оптичних приладів, автівок та іншого (крім зброї) не тільки для ТрО, а й для інших підрозділів ЗСУ. Коли зроблять зміни до Бюджетного кодексу, я сподіваюся, що найближчим часом, ми зможемо забезпечувати ЗСУ і виконувати їхні заявки з обладнання", — пояснив Труханов.

18 червня Верховна Рада ухвалила закон, що дозволяє місцевим радам фінансувати підрозділи Сил оборони.

Чи надходять гроші теробороні

Депутат від партії "Слуга народу" Олександр Славський уточнив, що представники тероборони скаржаться на швидкість використання грошей. На що мер Одеси відповів:

"Для мене це новина. Це вони скаржаться або самі на себе, або на щось інше. Вони дають нам заявки, гроші ми виділили, але щоб придбати що-небудь, ми вишукуємо десь поштучно. Це ж не "Привоз", щоб піти й вибрати. Те, що їм потрібно, нема на звичайному ринку, наприклад, тягачі чи евакуатор. Отримати кошти — це швидко, але знайти проблематично (ред.)".

За словами депутатки від партії "Європейська солідарність" Жанни Мадриченко, на забезпечення військових територіальної оборони Одеська міська рада перерахувала майже 50 мільйонів гривень.

"Військові, не ті хлопці, що воюють, а ті, які їх забезпечують, мають включитися і витратити гроші на своїх рахунках. Всі заявки, які надходили до мене особисто, до партії, до Одеської міської ради — задоволені. Жодній заявці не було відмовлено", — наголосила Мадриченко.

Вона пояснила, що після внесення змін до бюджетного кодексу з'явиться можливість фінансувати військові частини.

"І ми й інші міста не мали відносно розв'язаних рук і законопроєкт 3560 (Проєкт закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України, — ред.) і проєкти які є, будуть намагатися знайти якийсь компроміс, бо ми не можемо закуповувати, а потім передавати ряд товарів, які не є на балансі військових частин. Є багато моментів, які не залежать від нашого бажання, бо є чіткі норми чинного законодавства", — зауважила депутатка.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Топ дня

Вибір редакції