В Одесі пройшла зустріч міністрів "Веймарського трикутника": про що говорили

Міністри "Веймарського трикутника" в Одесі. Анна Люрман, Ольга Стефанішина, Адам Шлапка разом із очільником ОВА Олегом Кіпером. Суспільне Одеса

В Одесі відбулася зустріч міністрів "Веймарського трикутникаВеймарський трикутник — це неформальне міжнародне об'єднання Німеччини, Польщі та Франції, яке виникло в 1991 році. У рамках групи відбуваються численні зустрічі міністрів закордонних справ та глав держав. Метою групи було просування Польщі на шляху по вступу до Європейського Союзу й НАТО. Проте об'єднання продовжує існувати й після входження Польської Республіки до НАТО (1999) і ЄС (2004) та є однією з ініціатив з вироблення ідей ЄС.". За словами віцепрем'єр-міністерки України Ольги Стефанішиної, наступного тижня міністри мають зустрітися в Люксембурзі, де офіційно розпочнуться переговори щодо членства України в ЄС.

На зустрічі 20 червня були присутні віцепремʼєрка, міністерка з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина, міністерка у справах Європи та клімату у Міністерстві закордонних справ Німеччини Анна Люрман та польський міністр у справах ЄС Адам Шлапка.

Віцепремʼєрка України Ольга Стефанішина, міністерка у справах Європи та клімату у Міністерстві закордонних справ Німеччини Анна Люрман та польський міністр у справах ЄС Адам Шлапка. Суспільне Одеса

"Країни Веймарського трикутнику відіграли тут (у переговорах щодо вступу до ЄС, — ред.) важливу роль. Україна виконала свої зобовʼязання, але безумовно дуже багато питань на порядку денному, але найперше питання — це протиракетна оборона, яка дозволить захистити Україну, українців, українські міста, українську економіку і українські життя", — наголосила Ольга Стефанішина.

Міністерка у справах Європи та клімату у Міністерстві закордонних справ Німеччини Анна Люрман підкреслила, що Одеса відіграє важливу роль у сфері імпорту й експорту зерна.

"Я щойно повернулася з саміту миру, який відбувся декілька днів тому у Швейцарії. Хочу зазначити, що ми також це обговорюємо. Там було багато країн, які були присутні з Африки, а також з Латинської Америки, для яких питання це є дуже гострим і дуже важливим", — розповіла Люрман.

За її словами, аби покращити сферу роботи з зерном та перевезення, міжнародні партнери сконцентрують зусилля на посиленні протиповітряної оборони.

"Наскільки ми знаємо, Німеччина нещодавно погодила передачу третьої системи Patriot, а також українські військові навчаються наразі керувати цією системою. Також ми знаємо, що Італія погодила новий пакет військової допомоги. Тобто зараз дійсно є така певна консолідація у наданні додаткової сили повітряної оборони", — зазначила міністерка.

Польський міністр Адам Шлапка зауважив, що діяльність Одеси є дуже важливою не лише для української економіки, але й для стабільності світу.

"Одеса повинна працювати як найважливіший зерновий хаб для України, і тому ми повинні переконувати наших партнерів, що потрібна допомога", — пояснив Шлапка.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області