Туреччина може надати Одещині плавучі електростанції

Одеська ОВА та профільні міністерства ведуть перемовини з турецькою стороною щодо постачання трьох плавучих електростанцій, які зможуть забезпечити електроенергією частину регіону.

Про це 6 червня на брифінгу розповів голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

За його словами, кожна таке судно здатне генерувати 250 МВт. Їх планують поставити в портах Ізмаїла, Одеси та Южного.

"Вивчаємо питання щодо залучення трьох таких: один в Ізмаїл, один в Одесу, один в Південний. Вони дають по 250 МВт, ми по суті закриємо місто і кілька районів. Вони є такі, що працюють і на дизельному пальному, і на газу", — зазначив Олег Кіпер.

Коли саме ці плавучі електростанції можуть прийти в Україну — поки невідомо. Наразі йдуть перемовини, одне з питань на яких — безпека.

"Зараз йдуть дуже потужні перемовини саме, щоб зайшли кораблі. У них перше питання — дайте безпеку. Ми кажемо: "Ви турки, ви самі безпека для нас, ви берете участь у цих процесах", — розповів голова ОВА.

Про перемовини з Туреччиною щодо залучення плавучих електростанцій Кабмін повідомляв у лютому 2023 року. Тоді міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що такі судна можуть стати одним з елементів децентралізації енергосистеми України.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області