"Кульбабки символізують душі загиблих захисників": на півдні Одещини створили мурал, присвячений війні

У місті Ізмаїл створили мурал, присвячений українським оборонцям та російській агресії. На ньому, зокрема, зображена будівля Українського Дунайського пароплавства, яку влітку минулого року атакували російські ударні дрони. Детальніше з авторами стінопису поспілкувалась кореспондентка Суспільного.

Мурал, присвячений війні, на стіні музейного комплексу в місті Ізмаїл, Одеська область, 1 червня 2024 року. Фото: Суспільне Одеса

Мурал розмістили на території військово-історичного музейного комплексу. Імпровізоване відкриття стінопису відбулось 1 червня. Директор Валерій Пастернак розповів, що його створили задля того, щоб закарбувати злочини російських окупантів.

"Цей мурал насамперед про закарбування злочинів російських окупантів, які вони вчинили 2 серпня 2023 року, навівши шахеди на адміністративну будівлю Українського Дунайського пароплавства. Будівля буде відновлена, а на муралі назавжди залишиться цей злочин. І коли у мирні часи до нас будуть приїжджати туристи, ми це все їм покажемо", — зазначив директор музейного комплексу.

Малюнок на стіні музейного комплексу в Ізмаїлі, Одеська область, 1 червня 2024 року. Фото: Суспільне Одеса

Дорослі та діти під час відкриття, Ізмаїл, Одеська область, 1 червня 2024 року. Фото: Суспільне Одеса

Валерій зауважив, малюнок містить певний символізм. У центрі — будівля пароплавства, над нею — птахи. Лелека-батько уособлює воїна, який відбиває атаку окупантів та захищає родину. Лелека-мати поруч із дітьми символізує усіх матерів Ізмаїла, які чекають своїх чоловіків з фронту. Також на малюнку є білі кульбабки.

"Кожен малюнок має певний сенс і є вдячністю українським військовим. Кульбабки символізують душі загиблих захисників з Ізмаїла. Їх наразі 44. Сподіваємося, що більше цей мурал ми домальовувати не будемо", — сказав Валерій Пастернак.

Автором стінопису є місцевий художник, співробітник музейного комплексу Сергій Денисов. Чоловік працював над зображенням понад місяць. До роботи долучив своїх учнів та знайомих.

"Над цією роботою працював не тільки я, а й адміністрація музейного комплексу. Також були залучені мої учні, я викладач у другій гімназії. Долучилася навіть моя донька, їй усього шість років", — прокоментував художник.

Композиція не є пейзажною, відзначив Сергій. Вона символічна і закарбовує злочини росіян. У майбутньому про них слід розповідати наступному поколінню, наголошує художник.

Будівля Українського Дунайського пароплавства, лелеки та кульбабки — головні елементи, зображені на муралі, які мають символічне значення. Фото: Суспільне Одеса

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області