У нацпарку на Одещині з зимівлі вийшли червонокнижні черепахи

Болотна черепаха. Іван Русєв/Facebook

У нацпарку "Тузлівські лимани" на Одещині червонокнижні болотяні черепахи вийшли з зимівлі.

Про це 1 червня повідомив доктор біологічних наук та начальник науково-дослідного відділу нацпарку Іван Русєв на сторінці у Facebook.

За його словами, ці черепахи — рідкісний, занесений до Червоної книги МСОПМіжнародний союз охорони природи вид рептилій, аборигенний вид(від лат. aborigenus — корінний мешканець), автохтонні — види, що виникли або з давніх часів живуть на даній території, часто реліктові., що є дуже важливим елементом водно-болотних екосистем у Національному природному парку "Тузлівські лимани".

Маленькі черепашки зазвичай вилуплюються з серпня по жовтень і зиму проводять під землею, в купах органіки, або під піском. З землі черепашки з'являються зазвичай, коли температура повітря сягає до 20 градусів тепла. Іван Русєв зазначив, що цієї весни виходити із зимівлі деякі черепашки почали ще на початку травня.

Черепашеня болотної черепахи. Іван Русєв/Facebook

Болотяна черепаха зустрічається в нечисленних прісних, або напівпрісних водоймах НПП "Тузлівські лимани" — пониззі малих річок Хаджідер, Алкалія та в зоні Джантшейського лиману та Малий Сасик, додав Іван Русєв:

"Відомо, що у болотяної черепахи існує температурне визначення статі потомства: при температурі інкубації яєць вище +30°С з них з'являються тільки самки, а при температурі нижче +27°С — тільки самці", — йдеться у повідомленні.

Болотна черепаха. Іван Русєв/Facebook

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області