Серед 75 українців, яких 31 травня вдалось повернути з російського полону, були захисники острова Зміїний.
Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Там зазначили, що вдалось повернути 19 захисників. Також серед звільнених сім прикордонників, які проходили службу в Донецькому та Ізмаїльському загонах, 10 оборонців Маріуполя і "Азовсталі", 14 військовослужбовців з Чорнобильської АЕС, а також українські військові, що потрапили в полон на різних напрямках. Щонайменше третина врятованих мають поранення, тяжкі захворювання або інвалідність.
Серед повернених додому захисників Зміїного — житель Кілії Одеської області Геннадій Корнієнко, повідомив голова громади В'ячеслав Чернявський. Вдома його чекала дружина Тетяна.
"Серед кілійців Геннадій є найстаршим військовополоненим серед Захисників Зміїного та пробув у неволі найдовше", — йдеться у повідомленні.
Анна Махортова також дочекалась з полону батька та брата. Про це дівчина повідомила на своїй сторінці у Facebook. Сергій Мерзлікін та Артур Соснін були в полоні понад два роки.
Також з полону повернувся морський піхотинець Сергій Ангелов, повідомила його дружина в Instagram, де написала "Я найщасливіша. Нарешті ти дома".
Прикордонника В'ячеслава Палієнка з Вилково Одеської області зустрічала дружина Карина. Жінка виходила на мирні акції аби нагадати про військовополонених та дочекалась повернення коханого.
Разом з В'ячеславом повернулись до України й інші захисники острова — Сергій Бушинкін та Марк Дівущак.
"Їх атакували з води і повітря, їм нема було куди йти з маленького клаптика землі оточеного водою. Але вони до останнього патрона стояли і захищали нашу з вами землю", — йдеться у дописі доньки Володимира Каратанаса в Instagram. Сьогодні чоловік також повернувся додому, де його очікували дружина та донька.
Також у списках повернених — житель Березівки Вадим Нестеренко. Його на фото з обміну помітили співмістяни. Чоловік пробув у полоні з 2022 року.
Іван Тошкін, Віталій Дюльгер, Михайло Кружков, Віталій Івчин та Володимир Абажер також зможуть зустрітися з близькими та рідними на Батьківщині.
Наразі у російському полоні залишаються ще шестеро оборонців острова Зміїний.
Під час попереднього обміну, що відбувся 31 січня, вдалось повернути вісьмох прикордонників з Одещини. Тоді також визволили захисника Зміїного з Вилкового Олега Чернишова. Перед цим, 3 січня, з полону повернули сімох захисників острова.
Що відомо про захоплення та звільнення острова Зміїний
- Острів Зміїний, що входить до Кілійського району Одеської області російські війська атакували 24 лютого. Спочатку вони запропонували українським військовим здатися, а коли отримали у відповідь "Русский военный корабль, иди на*уй!" — почали ракетно-артилерійський удар. О 22:05 острів захопили.
- 26 лютого в російських ЗМІ з'явилася інформація, що захисники були захоплені в полон. Її почали перевіряти й 1 березня ЗСУ ідентифікували більшість прикордонників.
- 1 липня російські військові евакуювалися з острова Зміїний. Вони знищили частину своєї техніки, документацію та речі.
- 7 липня українські військові встановили на острові державний прапор. Зміїний розмінували та дослідили.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області