Готували атаки по залізничній інфраструктурі: на Одещині викрили чоловіків, які співпрацювали з ФСБ

Затримання одного з чоловіків, які співпрацювали з ФСБ. СБУ

Служба безпеки України затримала колишніх "антимайданівців", які працювали на російську Федеральну службу безпеки і готували атаки на залізничну інфраструктуру Одещини.

Про це 27 травня повідомили у відомстві.

За даними слідства, очільником групи був одесит, інструктор з рукопашного та ножового бою, один з активістів одеського "Антимайдану". Чоловік особисто перебував на зв’язку із представниками російської спецслужби, а також адміністрував групу прихильників так званої "новоросії" в одній із соцмереж. Там він організував збір коштів для бойовиків терористичних організацій "Л/ДНР".

Для цієї діяльності чоловік залучив свого близького родича. За завданням ФСБ фігуранти мали фотографувати і надсилати координати трансформаторних шаф на залізничних коліях Одещини. Військові РФ планували використати цю інформацію для підготовки й здійснення нової серії повітряних ударів по півдню України, які мали унеможливити рух частиною колій.

Листування одного з підозрюваних з представниками ФСБ. СБУ

Листування одного з підозрюваних з представниками ФСБ. СБУ

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили очільнику мережі про підозру за двома статтями КК України: ч. 2 ст. 110 Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі.та ч. 1 ст. 258-3Створення терористичної групи чи терористичної організації караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої, а його родичу — за ч. 2 ст. 114-2 КК УкраїниПоширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області