Регіональний туризм під час війни: чим селище на Одещині приваблює відвідувачів

Парк закоханих сердець у Доброславі на Одещині. Суспільне Одеса

Після початку повномасштабного вторгнення на Одещині зріс попит на внутрішній туризм — одесити та жителі області почали відкривати для себе нові локації. Серед популярних для відвідування місць — парки у селищі Доброслав.

Голова селищної ради Людмила Прокопечко на презентації туристичного потенціалу Доброславської територіальної громади розповіла, що зі своїми ідеями щодо створення цікавих локацій у Доброславі вона звернулась до обласної ради, але ті на той момент не були зацікавлені у цьому, тому розбудову взяли у свої руки.

Суспільне Одеса

"Років п'ять тому ми почали створювати свої перші локації. Ми зрозуміли, що нам треба чимось відрізнятися від інших, бути цікавими, щоб потім на цьому заробляти кошти та поповнювати бюджет, тому що у нас немає великих підприємств, моря та навіть лиману, але є щось те, чим ми можемо бути цікаві", — розповіла Людмила Прокопечко.

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Уже два роки у селище приїздять туристи, вони провели багато екскурсій для переселенців, дітей, військових. Однак, за словами селищної голови, їм не вистачає інфраструктури, зокрема готелю.

"Ми отримуємо подяку від туристів, але від влади, на жаль, отримуємо тільки стусани, що гроші не туди, не так, не там. На мій погляд, все має бути збалансовано. На першому місці підтримка ЗСУ, що ми й робили, понад 70 мільйонів за цей час, і майже щотижня надаємо допомогу. Але ми не можемо не думати про розвиток громади, має працювати бізнес, бо інакше, як поповнювати бюджет і як потім допомагати тій же армії", — зауважила селищна голова.

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Представниця туроператорів Галина Свиридова зазначила, що у людей залишаються позитивні враження від відвідування селища:

"Ми розпочали роботу з цим чудовим місцем, з Доброславом, практично з перших парків. Завдяки широті думки зробити своє місце привабливим та найкращим, це вийшло. І зараз є стільки парків, які іноді навіть важко всі показати за один раз. Ми працюємо вже давно, і ми сюди привозили корпоративні групи, зробили тут випускний для початкових класів. проводили майстер-класи та екскурсії. Люди їдуть, відкривають для себе це місце. Воно справді унікальне".

Яка ситуація із розвитком туризму на Одещині

За словами голови Одеської районної ради Віталія Барвіненка, регіональний внутрішній туризм займає приблизно 42% загального фіксованого туристичного обігу за 2023 рік. На його думку, регіон може спиратись на досвід сусідньої Румунії, де за останні 10 років попит на внутрішній туризм став у два рази більшим, ніж на зовнішній.

"Що стосується туризму та сфери дозвілля і відпочинку наших співгромадян — це, напевно, один з тих невеликих факторів психологічного розвантаження нашого населення — саме внутрішній туризм. Сьогодні ми маємо досить багато цікавих локацій і, напевно, дуже такий показовий досвід, як ці локації створювати з нуля — це саме Доброславська громада", — зауважив Барвіненко.

Начальниця управління туризму департаменту фізичної культури, спорту та туризму Одеської ОВА Анжеліка Легеза, повідомила, що протягом 2021 року, у порівнянні з 2020 роком, надходження туристичного збору зросло майже у два рази. Однак в перший рік війни зменшилось майже в сім разів. Також, за даними ДПІДержавна податкова служба України, за чотири місяці поточного року надходження туристичного збору перевищило надходження за 2022 рік.

"Що стосується ситуації з розвитком туризму в регіоні, дійсно працювала програма розвитку туризму Одеської області на 2021-2023 роки, але за період воєнного стану вона була поставлена на паузу, не відбувалося фінансування заходів і практично вона не виконувалася з окремих обставин. Сьогодні департамент розробив проєкт програми розвитку туризму, рекреації та курортів на 2024-2026 рік", — додала Анжеліка Легеза.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області