Видавали себе за інвестиційний холдинг: в Одесі судитимуть 19 учасників шахрайської схеми

Затримання працівників колцентру на Одещині. Фото: ГУ НП в Одеській області

В Одесі судитимуть 19 учасників злочинного угрупування, які під виглядом міжнародного інвестиційного холдингу ошукували громадян України, Молдови, ОАЕ, США та країн ЄС, повідомили у прокуратурі.

Про це повідомили в Одеській обласній прокуратурі.

За даними слідства, обвинувачені телефонували людям і представлялися працівниками інвестиційної компанії. Під приводом вкладення коштів у купівлю акцій та криптовалюти вони схиляли потерпілих перевести їм кошти. Встановлено дев'ятеро потерпілих, сума завданих їм збитків – понад п'ять мільйонів гривень.

В орендованому угрупованням приміщенні було створено та обладнано окремі структурні підрозділи організації – "служба безпеки", "відділ холодників" та "відділ Тім-лідерів". Кожний відділ мав свої функції, штат працівників, свого адміністратора, інструкції щодо введення потерпілих в оману та навчальний матеріал. Штатна чисельність колл-центру складала до 80 працівників.

Щомісячний дохід "інвестиційного холдингу" становив 150-200 тисяч доларів, з якого до 100 тисяч доларів спрямовували на забезпечення діяльності, у тому числі — на зарплати.

Угрупування викрили 24 листопада 2023 року. Усім затриманим загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна, зазначили у поліції.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області