"Процедура займає близько 10 хвилин": як оновлюють військово-облікові дані у ЦНАПах Одеси

З 18 травня у всіх одеських підрозділах ЦНАПу розпочався процес оновлення даних військовозобов’язаних, за перші два дні послугою скористалися близько 400 людей. Про особливості процедури — у матеріалі Суспільного.

Що потрібно для оновлення військово-облікових даних у ЦНАПах?

За словами директорки департаменту адміністративних послуг Одеської міської ради Анастасії Потапенко, охочі оновити дані через підрозділ ЦНАПу мають прийти до найближчого пункту, маючи при собі паспорт, ідентифікаційний код та телефон, на який має прийти SMS код для доступу до облікової системи. Для цього не потрібно попередньо записуватися в електронну чергу.

Чоловіки оновлюють військово-облікові дані в одному з ЦНАПів Одеси. Суспільне Одеса

Скільки людей скористались послугами?

За перші два дні роботи — суботу та понеділок — послугами ЦНАПу для оновлення даних скористалися 410 людей. Головним чином зверталися чоловіки віком від 27 до 55 років, жінки ж становили менше 5% від усіх відвідувачів.

Як зауважує Анастасія Потапенко, майже всі отримали позитивні витяги з підписом і печаткою адміністратора, де вказано прізвище, ім’я, по батькові, військове звання, бронь чи відстрочка, якщо вони є, де саме особа стоїть на обліку, тобто всі дані, що містяться в реєстрі. Тим же, хто не отримав такого витягу, слід звернутися до ТЦК з метою оновлення даних.

Витяг, виданий у ЦНАПі, та електронний витяг у застосунку "Резерв+" мають однакову юридичну силу. Тож людина сама обирає зручний варіант оновлення даних.

Чоловік оновлює військово-облікові дані в одному з ЦНАПів Одеси. Суспільне Одеса

Що розповіли відвідувачі

Кореспонденти Суспільне Одеса також розпитали відвідувачку одного з підрозділів ЦНАПу. Анастасія за фахом медсестра, підлягає військовому обліку і в 2023 році вже оновлювала свої дані та проходила ВЛК, але вирішила прийти разом з чоловіком, оскільки не зовсім зрозуміла, чи розповсюджується дія нового закону на неї також. На питання, що її спонукає до цього і чи готова вона служити, відповіла відверто:

"У мене на війні, по-перше, батько, по-друге, дуже багато родичів і знайомих, тому це невідворотно, я так розумію. Але служити поки що не готова, у мене є дитина, хлопчик дев’яти років, тому я поки морально до цього не готова». Анастасія також розповіла, що прийшла до ЦНАПу через те, що 18 травня не вдалося оновити дані через мобільний застосунок, система постійно «зависала»".

Дійсно, у соціальних мережах з 18 травня з’являються повідомлення про повільну роботу "Резерв+", іноді виникають проблеми з авторизацією. У такому випадку відвідування ЦНАПу залишається альтернативним шляхом для оновлення даних військовозобов’язаних. Запевняють, що процедура триватиме близько 10 хвилин.

Співробітниця та відвідувач одного з одеських ЦНАПів. Суспільне Одеса

Закон про мобілізацію

18 травня 2024 року набув чинності закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку". Тепер упродовж 60 днів військовозобов'язані особи від 25 до 60 років повинні оновити дані у ТЦК, ЦНАПах чи електронному застосунку "Резерв+", який можна завантажити в App Store чи Google Play.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області