Загинув за два дні до народження донечки: історія військового з Одещини Івана Собка

Ексклюзивно

25-річний військовий з Одещини Іван Собко загинув на Донеччині за два дні до народження своєї доньки. З початком повномасштабного вторгнення чоловік звільняв у складі 28 бригади Херсонщину та Миколаївщину. За словами його мами Наталі, Іван згорів живцем в автівці після влучання російської ракети. Про життя його рідних та історію захисника – у матеріалі Суспільного.

Загиблий Іван — старший з двох синів Наталі. Жінка розповіла, що у родині його зазвичай ласкаво називали Ванюша:

"Старший син дуже любив тварин, він просто стягував додому те, що він побачив. Хтось йому скаже, що там собачка бігає і він приходить: «Мамуль, там є собака». Кажу: «Ну і що, у нас є свої». «У нас свої, але ми ще одного візьмемо»", — згадує Наталя.

Мати загиблого Івана Собка Наталя. Суспільне Одеса

У 2016 році Іван підписав контракт зі Збройними силами та був учасником АТО. По закінченню служби у 2019 році планував весілля з коханою. Після початку повномасштабного вторгнення чоловік отримав повістку та пішов на війну: "Тільки йде і мені говоре: «Мам, два дні мене не буде, не телефонуй». Я ці два дні чекала, потім на третій день він з’являвся, ми розмовляли. 2 квітня ми його всі привітали, він всім сказав дякую, я йому вже 4-5 квітня дзвонила, він слухавку не брав і 10 квітня так сталось, що у нас сина не стало", — розповіла мати загиблого.

Мати загиблого Івана Собка Наталя переглядає фото сина. Суспільне Одеса

Іван Собко загинув 10 квітня, він згорів живцем в автівці після влучання російської ракети. Через два дні після цього у нього народилась донечка, розповіла Наталя. "В іншому селі вони мали хатинку, де могли приїхати і перевдягнутися, поїсти. Вони сідали в цю машину і туди потрапила ракета, він згорів. за словами наших хлопців, які приїхали на те місце і знайшли машину, від нього вже не було нічого. Другий хлопчик згорів, і наш Ванюша також згорів".

Загиблий Іван Собко. Фото з особистого архіву родини

У загиблого Івана та його молодшого брата Віталія були гарні відносини, розповіла дружина останнього Любов:

"Я б дуже хотіла, щоб мої діти так само, у мене теж двоє хлопців, щоб вони були такі брати, як Іван з Віталієм. Вони завжди знали, що вони є в один одного, і щоб там не було — Іван може подзвонити до чоловіка мого за підтримкою чи чоловік до Івана".

Любов, дружина брата загиблого Івана Собка. Суспільне Одеса

Віталій бачив свого загиблого брата уві сні. Він також здавав ДНК та їздив на упізнання Івана: "Він мене серед ночі розбудив і каже: «Швидко йдемо на вулицю, там Іван прийшов». У нього вже такий був період, що він не розрізняв, де у нього сон, де в нього реальність. Ми тоді вийшли на вулицю, у мами росте молоденька вишенька. Він каже мені: «Ти що не бачиш, ось там Іван стоїть»".

Загиблий Іван Собко на службі. Суспільне Одеса

За словами Любові, бригада Івана однією з перших заходила у Херсонську область, в Олександрівку одразу після звільнення. Там чоловік отримав поранення та контузію, після чого потрапив у госпіталь та погано чув на одне вухо. Також Іван брав участь в бойових діях на Миколаївщині та Херсонщині та після лікування та реабілітації був нагороджений відзнакою президента хрестом "Честь і Слава".

"Хоча як кажуть, що з часом стає легше, то мені здається, що з часом тільки важче стає. Ти все одно продовжуєш його сидіти чекати", — підсумувала жінка.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області