"Армія відновлення": на Одещині безробітних залучатимуть до розбору завалів та прибирання сховищ

Прибирання міського кладовища та могил загиблих захисників у селі Кирнички на Одещині. Володимир Довгаль/Facebook

В Ізмаїльському районі, що на півдні Одещини, безробітних жінок залучають до суспільно-корисних робіт. Поки що до ініціативи долучилася Суворівська територіальна громада, на черзі ряд інших. Як виникла ідея проводити такі роботи, хто був ініціатором і яким чином це реалізується дізнавалася кореспондентка Суспільного.

Директор Ізмаїльської філії Одеського обласного центру зайнятості Володимир Довгаль розповів, суспільно-корисні роботи у воєнний час передбачені чинним законодавством. До них відносять прибирання бомбосховищ, плетіння сіток та розбір завалів після влучань.

"За час війни Ізмаїл не раз атакували дрони, постраждала портова інфраструктура та підприємства. Тоді до прибирань долучалися містяни. Тепер будуть суспільно-корисні роботи, що направлені реагувати на такі події. Ця програма називається "Армія відновлення", вона набрала обертів з перших днів війни", — сказав директор.

Чоловік додав, повний перелік робіт, які можна віднести до суспільно-корисних, визначений Кабміном. Крім прибирання наслідків обстрілів сюди відносять соціальний супровід і допомогу сім'ям, які опинилися в скрутному становищі.

"Це можуть бути переселенці або сім'ї, у яких батько, син чи брат знаходяться на фронті. Наприклад, треба допомогти заготовити дрова чи іншим чином допомогти родині. Це мають бути ті роботи, які безпечні для людей і не вимагають специфічної кваліфікації чи фаху", — прокоментував Володимир Довгаль.

Володимир Довгаль/Facebook

За словами директора філії, згідно з законодавством, до робіт залучають в першу чергу безробітних. А з минулого року почали запрошувати і внутрішніх переселенців.

"Для того, щоб переселенці були активними учасниками суспільного та економічного життя, вони мають стати платниками податків, а не тільки отримувачами виплат з державного бюджету. Тому, якщо їх не влаштовують поточні вакансії, тоді для них теж розгортаються такі роботи", — зазначив чоловік.

Першими до суспільно-корисних робіт долучилася Суворівська громада, відзначив Володимир Довгаль. Це села Кирнички та Старі Трояни. Загалом до праці залучили дев'ятьох людей. Вони прибирають на сільському кладовищі та могилах загиблих захисників. За виконану роботу отримують заробітну плату.

"Мінімальна зарплата складає 8 тисяч гривень за повністю відпрацьований робочий місяць. В деяких випадках розмір може коливатися до півтора окладу. Це некваліфікована праця, тому має бути мінімальна заробітна плата", — сказав директор.

Робочий час визначає конкретний замовник, розповів чоловік. Його можна варіювати так, щоб сторонам було зручно. До того ж на працівників розповсюджуються всі вимоги та права, які надає Кодекс законів про працю.

"Це 40-годинний робочий тиждень з двома вихідними днями. Також людина має право на відпустку. Якщо вона пропрацювала місяць, то в неї вже з'являється право на один день відпустки", — додав директор філії.

Володимир Довгаль зазначив, наступною громадою, в якій стартують суспільно-корисні роботи стане Саф'янівська. Там будуть прибирати і доглядати за територією, де здійснюється відстій фур.

"Це стратегічне направлення, порти на Дунаї зараз є вкрай необхідними. Тому траса має бути чистою. Необхідно створити всі умови для того, щоб вона була в робочому стані", — відзначив чоловік.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області