"Чому наші податки витрачаються на клумби": одесити вийшли на пікет під міськраду з вимогою спрямувати гроші на ЗСУ

11 травня близько 10:00 години під будівлею мерії зібралась група людей з плакатами. З серпня 2023 року щосуботи в Одесі відбуваються пікети, на яких люди закликають місцеву владу спрямувати кошти на допомогу армії, а не на оздоблення міста. Кореспондент Суспільного побував на акції та запитав учасників про їх вимоги та мотивацію.

Організаторка акції Ірина Костенко розповіла, що пікет відбувається щосуботи, інформацію про його проведення поширюють через соціальні мережі, щоб приходило якомога більше людей. За словами кореспондента, на цю акцію прийшло близько 12 людей.

"Мабуть, люди не дуже вірять в такі акції, тому вирішили дещо змінити формат — тепер робимо ходу. За цей час до нас жодного разу ніхто не вийшов з місцевої влади, окрім ЗМІ. А вимоги наші такі, щоб з місцевого бюджету виділили більше грошей на допомогу ЗСУ. Зараз ми співпрацюємо з громадською організацією "Зелений лист", що допомагає нам з цим розбиратись", — зазначила учасниця пікету Ірина.

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

За її словами, місцева влада розподіляє бюджетні гроші таким чином, що нібито війни взагалі не існує. Вона зазначила, що військові відкривають збори щодня і що чимдалі важче їх закривати:

"Військові відкривають збори кожен день й їх закривати дуже важко, тому що суспільство каже: "Ми ж платимо податки, чому ми маємо ще на щось збирати". Правильно, ми платимо податки і чому наші податки витрачаються на клумби".

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Жінка військовослужбовця Лілія Мокряк розповіла, що ходить на пікети з літа минулого року, свою мотивацію пояснює тим, що знає від чоловіка та його побратимів про складну ситуацію на фронті й хоче цьому зарадити.

"Одна вимога в нас незмінна — краще забезпечення українського війська, тому що ворог переважає в живій та збройній силі. Наша основна вимога — 20% з бюджету міста на ЗСУ. Автівки, дрони та турнікети мають бути нашими пріоритетами, а не клумби, фасади й фонтани. Якщо фронт не витримає, то ця орда буде в нас. Щоб зберегти наше життя, треба забезпечити військо всім необхідним", — зазначила жінка.

Суспільне Одеса

Під час пікету учасники підписали колективне звернення до міського голови Геннадія Труханова та виконавчого комітету з вимогою збільшити видатки з міського бюджету на потреби Сил оборони України.

Нагадаємо, що перша акція протесту на Думській площі відбулась 28 серпня 2023 року. Тоді людини вимагали скасувати тендери на реконструкцію Київського райсуду та будівлі Театру юного глядача. Як результат — у листопаді минулого року зняли фінансування з райсуду.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області