Збитки на понад 16 млн грн: депутату Одеської облради вручили нову підозру

Депутат Одеської облради. НАБУ

Депутата Одеської обласної ради та колишнього голову однієї з територіальних громад Одеської області, підозрюють у привласненні 10,4 млн грн під час закупівлі вуличних світильників для потреб громади. Завдання ще 6 млн грн збитків державі викрили у листопаді 2023 року.

Про це 30 квітня повідомили в пресслужбі Національного антикорупційного бюро України.

За версією слідства, у 2018 році депутат Одеської обласної ради уклав з селищним головою однієї з громад низку договорів на облаштування вуличного освітлення в обхід тендерних процедур та поза конкурентним полем з підконтрольним йому товариством.

"Учасники змови штучно розділили предмет закупівлі на частини (окремі вулиці населеного пункту), кожна з яких за вартістю робіт не перевищувала 1,5 млн грн, що дозволило замовнику укласти договори без застосування електронної системи закупівель. Це дозволило підряднику завищити вартість продукції у понад 6 разів", — уточнили в НАБУ.

Згодом депутат облради нібито підробив акти приймання виконаних будівельних робіт, в які внесли неправдиві дані щодо понесених витрат. Як пояснили в НАБУ, це і стало підставою для перерахування підряднику завищеного платежу.

За підрахунками правоохоронців, у 2018-2020 рр. сума збитків державі сягнула 16,4 млн грн.

Крім того, детективи НАБУ повідомили про підозру директору підконтрольного депутату товариства та колишньому селищному голові однієї з територіальних громад Одещини.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області