Для тих, хто постраждав від війни: в Одесі працює центр соціально-психологічної допомоги

Для переселенців та тих, які втратили житло, в Одесі працює центр соціально-психологічної допомоги. Він розрахований на 120 людей та має кухню, санвузол, пральню й інші зручності для родин із дітьми. Як влаштований заклад та історії його мешканців — у матеріалі Суспільного.

Центр приймає вимушених переселенців та людей, які постраждали від збройного конфлікту, розповіла його начальниця Людмила Цвіткова. Наразі у ньому мешкають 23 людини, хоча центр має 120 ліжко-місць, уточнила фахівчиня соціальної роботи Ольга Носарівська.

"Ми надаємо людям соціальну підтримку як притулок, як соціальний супровід сім'ї, яка опинилась в складних сімейних обставинах. Ми надаємо все для мінімального проживання людей: у нас є дві столові, перший і другий поверх, дві кухні, дві пральні. Людей забезпечуємо як столовим інвентарем, так і кухонним інвентарем", — розповіла Ольга Носарівська.

Одеська міськрада

Віра — одна з мешканок центру. Жінка проживає тут з 30 грудня. До цього вона проживала у будинку на вулиці Картамишевській в Одесі, але він був пошкоджений внаслідок ракетної атаки 29 грудня.

"Мені зателефонувала сусідка, каже, повертайся. Я саме поїхала зустрічати Новий рік до дітей у Дніпро. Коли побачила в Інтернеті наш будинок, наше дерево, наш контейнер для сміття, я не повірила власним очам. Я не думала, що таке може трапитися. Знесено було ліве крило будинку. Я приїхала як людина, в якої нічого немає, їй нікуди йти, в неї нічого немає. Тут до мене колектив дуже дружньо поставився. Все, що тобі потрібно — тримай. Тільки живи, радій", — розповіла свою історію Віра.

Одеська міськрада

Катерина живе в центрі з родиною. Вони — переселенці з Херсона. За її словами, їхнє житло ціле, але немає вікон, бо було влучання в будинок. Однак залишатись в Херсоні не стали через дітей, їх у родини п’ятеро.

"Ми перебуваємо в цьому центрі третій тиждень, до цього ми жили в іншому центрі. У нас дві кімнати, так як нас багато: я, чоловік, п’ятеро дітей і бабуся наша. В одній кімнаті вп’ятьох живуть і ми тут втрьох з чоловіком і маленькою дитиною. Наше житло, слава Богу, ще ціле, але немає вікон, були прильоту в подвір’я і повилітали вікна. Постійні обстріли там, тому ми поїхали, вивезли дітей", — зазначила Катерина.

Одеська міськрада

Перебувати у центрі, за словами Ольги Носарівської, можна до шести місяців. За цей час людям допомагають адаптуватися до нового життя та соціалізуватися.

Одеська міськрада

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області