"Рівних йому просто немає": на Одещині в останню путь провели тренера паралімпійської збірної, який загинув на війні

На Одещині 12 квітня попрощалися з майстром спорту зі стрільби Валентином Дондіковим. 41-річний чоловік загинув 6 квітня під час боїв на Херсонщині. Як пройшла церемонія прощання та яким згадують спортсмена та захисника його знайомі — у матеріалі Суспільного.

Служити Валентин Дондіков пішов наприкінці березня 2022 року. Він був командиром протитанкового взводу. У мирному житті Валентин тренував паралімпійський збірну України з кульової стрільби, у 2020 команда привезла зі змагань шість медалей.

Фото: Суспільне Одеса

Фото: Суспільне Одеса

Фото: Суспільне Одеса

Фото: Суспільне Одеса

Попрощатися з Валентином прийшли його побратими, вихованці та колеги. За словами побратима загиблого, командира роти з позивним "Кордон", у Валентина Дондікова було багато бойових виїздів та багато влучань по підтверджених цілях.

"Він був одним із кращих військовослужбовців, який міг і виконати завдання, які йому ставляться, і міг навчити особовий склад, робив це дуже якісно. Завжди мав спалах в очах і все, що він робив – все у нього виходило. Рівних Валентину просто немає. Я навіть не знаю, як зараз будемо виконувати завдання, втративши такого професіонала", — розповів військовий.

Фото: Суспільне Одеса

Валентин Дондіков мав звання майстра спорту України та майстра спорту міжнародного класу, розповіла директорка департаменту спорту Одеської ОВА Валентина Кольчак. Згодом він перейшов на тренерську роботу та почав працювати зі спортсменами з інвалідністю.

"Коли 6 квітня ми все це дізнались, то я подумала, що не може бути. Передзвонили до керівництва ЗСУ і там сказали: "Ні, міна, 16 годин і його немає", — згадує Валентина Кольчак. — У цьому 2024 році у Парижі будуть наступні паралімпійські ігри, але його спортсмени вже поїдуть без нього. Я думаю, що в пам’ять про свого тренера вони зроблять все, що можуть зробити для того, щоб ці медалі принести йому".

Фото: Суспільне Одеса

Серед тих, хто прийшов на прощання з Валентином Дондіковим — паралімпійці.

"Валентина знав вже понад 10 років, гарний, професійний тренер, шкода, що ми втрачаємо таких гарних, професійних людей", — зазначив паралімпієць Віталій.

Фото: Суспільне Одеса

"У нас дуже велика втрата, Валентина. Він був дуже гарним тренером, важко нам без нього", — додав паралімпієць Юрій.

Фото: Суспільне Одеса

Фото: Суспільне Одеса

Фото: Суспільне Одеса

Фото: Суспільне Одеса

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області